У Хмельницькому попрощались з Максимом Хохлачовим та Юрієм Муравою

У Хмельницькому попрощались з Максимом Хохлачовим та Юрієм Муравою

У Хмельницькому попрощались з Максимом Хохлачовим та Юрієм Муравою
. Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому сьогодні, третього квітня, в останню путь провели 25-річного військовослужбовця Максима Хохлачова та 39-річного старшого солдата Юрія Мураву. Загинули воїни під час виконання бойового завдання. Поховали військовослужбовців на Алеї Слави.

На війну двадцятип’ятирічний Максим Хохлачов пішов добровольцем, розповідає його побратим Олексій: "24 лютого почалась повномасштабна війна, а 26 лютого ми вже були мобілізовані. Отримали зброю, ми всі добровольці, і він доброволець, він з батьком прийшов, з батьком воювали. Така була зустріч. За понад рік війни ми стали рідні, бо пережили багато всього разом. Це мій брат, друг".

У Хмельницькому попрощались з Максимом Хохлачовим.
У Хмельницькому попрощались з Максимом Хохлачовим. Фото: Суспільне Хмельницький

Олексій вважає Максима справжнім патріотом своєї батьківщини.

"Макс — це еліта нашої нації. Хлопцю було 25 років, він вивчився на архітектора, працював дизайнером, освідчився своїй дівчині. Правильно вихований українець. Він не мав воювати, але обставини в країні склались так, що змушують втрачати кращих", — сказав Олексій.

Провести в останню путь прийшли друзі батька Максима Хохлачова — Валерій та Володимир.

"Ми більше з батьком його працювали, на попередній роботі. А з Максимом познайомились ось. Батько його каже нам: "Ось в мене син перспективний". То ми з ним працювали по одному проєкту. В мене був запит, ми з братом планували купольні будинки, і ми, коли він вчився, сказали, що це буде його дипломний проєкт, дуже вчителям сподобався. І він сказав, що це буде мій пілотний проєкт", — пригадує Валерій..

Друг батька загиблого Володимир розповів: "Йому було цікаво таке, нестандартне рішення, він взявся і виконав його. Цей проєкт лежить, чекає свого часу, але Максим його не побачить".

У Свято-Покровському соборі, який вчора хмельницька громада вирішила передати до ПЦУ, відспівали захисника України Максима Хохлачова, який загинув 28 березня на Донеччині.
У Свято-Покровському соборі, який вчора хмельницька громада вирішила передати до ПЦУ, відспівали захисника України Максима Хохлачова, який загинув 28 березня на Донеччині. Фото: Суспільне Хмельницький

Як розповів побратим, загинув Максим Хохлачов 28 березня у Донецькій області під час виконання бойового завдання. Після міської ритуальної служби вперше чин похорону військовослужбовця здійснили у Свято-Покровському кафедральному соборі, розповів священник Православної Церкви України Даниїл Тарнавський.

"Ми першу частину похорону відслужили в ритуальному домі, на вулиці Святослава Хороброго, а другу частину похорону ми звершили у Свято-Покровському кафедральному соборі, який учора прийняв історичне рішення про перехід до ПЦУ від УПЦ в єдності з московським патріархатом", — сказав Даниїл Тарнавський.

Сьогодні, третього квітня, попрощалися з ще одним військовослужбовцем — 39-річним Юрієм Муравою, який добровільно став на захист своєї держави.

Його побратим Станіслав Ситник розповів: "Ми служили разом в одному підрозділі, у військовій частині А7014, 66 бригади. Запам’ятаю його як вірного друга й товариша. Він завжди був відданим своїй справі, не боявся нічого, і віддав своє життя заради нас всіх".

У Хмельницькому попрощались з Юрієм Муравою.
У Хмельницькому попрощались з Юрієм Муравою. Фото: Суспільне Хмельницький

Побратим згадує перше знайомство із Юрієм: "Ми познайомились з ним рік тому, ще коли призвались, служили ми до останніх днів з ним. Він загинув в Луганській області. Ми були й перебуваємо в зоні бойових дій дев'ять місяців".

Попрощатися із Юрієм Муравою прийшла односелиця Ганна, яка каже, що знає загиблого змалечку.

"Виховували його бабуся і дідусь, мама була на роботі в сусідньому селі. Він такий добрий хлопчик був, він навіть голосно не говорив, спокійний був. Бабуся його працювала на фермі, але виростила гарного хлопчика: спокійного, доброго. Хай йому буде земля пухом", — сказала Ганна.

Поховали військовослужбовців на Алеї Слави, що у мікрорайоні Раково.

Читайте також

  • Боронячи Україну загинув Анатолій Козійчук з Хмельниччини
  • На війні за Україну загинув Сергій Бондін з Хмельниччини
  • У боях загинув Володимир Березюк з Хмельниччини
  • Хмельниччина втратила двох своїх захисників: Олександра Байду з Волочиської громади та Олександра Надєждіна з Кам'янця-Подільського
  • Боронячи Україну загинув Іван Ліневич з Хмельниччини
  • У Хмельницькому попрощались з Андрієм Гнатюком
  • У Бахмуті загинув житель Хмельниччини Богдан Пазник
  • Ще двоє захисників з Хмельниччини загинули на війні: Олександр Зінчук з Новоушиччини і Ярослав Вовк з Теофіпольщини
  • У боях на Луганщині загинув Віктор Боржиєвський з Хмельниччини
  • Стало відомо про загибель на війні ще двох захисників з Хмельниччини: Андрія Дмитрука та Євгена Панчука

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок