90% ліфтів Хмельниччини виробили свій експлуатаційний ресурс

90% ліфтів Хмельниччини виробили свій експлуатаційний ресурс

90% ліфтів Хмельниччини виробили свій експлуатаційний ресурс
. Суспільне Хмельницький

8 мільйонів гривень на перше півріччя виділили на ремонт ліфтів комунальному підприємству "Хмельницькліфт" Загалом спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство обслуговує 1500 ліфтів, з них 51 - в медичних закладах області. Про це розповів заступник інженера "Хмельницькліфт" Іван Іванов. Чоловік каже: термін експлуатації ліфтів - 25 років. З півтори тисячі ліфтів, які обслуговує їх підприємство, 90% виробили свій експлуатаційний ресурс.

Микола Ткачук мешкає у квартирі на четвертому поверсі на вулиці Пілотська, 117/1, де у другому під’їзді багатоповерхівки ремонтують ліфт. Розповідає: "Користуюсь ліфтом, бо в мене такий вік, що вже не так легко ногами підніматися на 4-й поверх. І сьогодні якраз вранці він працював. Скаржитися немає на що. Працює більш-менш, бо це ще не дуже старий дім, щоби був зношений ліфт".

Заступник інженера спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства "Хмельницькліфт" Іван Іванов каже: заміна редуктора і тягового канту, згідно проєктно-кошторисної документації, коштує 80 тисяч гривень. Додає: "Зараз проводимо капітальний ремонт ліфта. Зокрема, міняємо редуктор і канатотяговий шків. Редуктор дуже рідко виходить з ладу, і він міняється тільки один раз, і служить 20-25 років".

За словами Івана Іванова, 90% ліфтів, які обслуговує підприємство, перевищили свій термін експлуатації: "Якщо взяти в загальному, то ми обслуговуємо 1500 ліфтів. Зокрема, в місті Хмельницькому – 1200 ліфтів. Ті ліфти, які ми обслуговуємо, їх ресурс випрацюваний на 90%. Ми ще обслуговуємо в Нетішині, Шепетівці, Славуті, Волочиську. Цим ліфтам вже від 30 до 40 років, а їх термін придатності – 25 років, згідно чинного законодавства".

Капітальний ремонт ліфта може коштувати близько 100 тисяч гривень.
Капітальний ремонт ліфта може коштувати близько 100 тисяч гривень. Суспільне Хмельницький

Іван Іванов каже, що капітальний ремонт ліфта коштує приблизно 100 тисяч гривень: "А далі проводиться діагностика, експертне обстеження цих ліфтів. І за результатами або капремонт, або припинення експлуатації до капремонту, або продовження експлуатації. Середній капремонт може вартувати 100 тисяч гривень, це не значний за обсягами. А якщо серйозний капремонт з заміною вузлів станції керування, то до мільйона потягне".

На перше півріччя з хмельницького міського бюджету на ремонт ліфтів виділено 8 мільйонів гривень, розповідає заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок: "Ремонтуємо ліфти фактично повністю за бюджетні кошти. Під співфінансування потрапляють лише ті випадки, коли люди хочуть замінти ліфт повністю, з кабіною і навіть направляючими. Якщо ми замінюємо основні безпекові вузли – це канати, редуктори, лебідки, двигуни, шківи – це робиться повністю за рахунок бюджету, і на це цьогоріч передбачено у базовому бюджеті вже 5 мільйонів, ще 5 мільйонів буде довиділятися на сесії, яка буде в березні".

За словами Івана Іванова, крім комунальної компанії «Хмельницькліфт», в області є ще 10 приватних компаній, котрі обслуговують ліфти.

Читайте також

  • У Хмельницькому відкриється виставка світлин відомих фотохудожників області
  • У Хмельницькому працює соціальне таксі: хто може скористатися послугою
  • Безкоштовний застосунок для волонтерів та донатерів розробили хмельницькі айтішники
  • У середмісті Хмельницького готують лунки для висадки рожевих каштанів

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок