"Поверніть Героїв додому": на акцію прийшла мати звільненого полоненого

"Поверніть Героїв додому": на акцію прийшла мати звільненого полоненого

"Поверніть Героїв додому": на акцію прийшла мати звільненого полоненого
. Фото: Суспільне Хмельницький

Сьогодні, 10 березня, понад три десятки хмельничан вийшли на акцію "Поверніть Героїв додому", яку з 19 серпня щотижня організовують в обласному центрі, розповіла одна з її учасниць, волонтерка Леся Стебло. Була на акції й мама звільненого з російського полону сьомого березня бійця — Наталія Лепікаш.

Дев’ять з половиною місяців був у російському полоні син хмельничанки Наталії Лепікаш — Владислав. До України він, за словами Наталії, повернувся під час обміну, 7 березня.

"Він зателефонував, і сказав: "Мамо, все добре, я в Україні". Я кажу: "Сину, ми за тебе дуже раді. Ми щасливі, що ти повернувся додому", — пригадує мати звільненого з російського полону воїна.

Наталія Лепікаш дочекалась сина з російського полону.
Наталія Лепікаш дочекалась сина з російського полону. Фото: Суспільне Хмельницький

Жінка розповіла, повномасштабне вторгнення Владислав зустрів у Маріуполі, у полон потрапив з "Азовсталі". У червні минулого року українському воїну виповнилося двадцять років. Вдома, каже Наталія, його чекала вся родина, зокрема син, якого Владислав ще не бачив. 22 березня малюку виповниться рік.

"Мої батьки, чоловік мій, діти, ще двоє дітей у мене є, крім нього, дружина з сином, вся велика сім’я. Ми всі його чекали: друзі, куми, усі чекали, коли буде цей щасливий список, що ми побачимо, що нашого сина обміняли", — сказала Наталія Лепікаш.

Наталія Лепікаш — одна з учасниць щотижневої акції "Поверніть Героїв додому", що відбулася в Хмельницькому. Загалом, до неї, за словами волонтерки Лесі Стебло, долучилися понад три десятки містян. Серед них — Захар Бобрицький.

"Я прихожу на акцію кожної п’ятниці підтримати людей, у яких сталося таке горе, це ж могли й мої рідні опинитися в такій халепі", — сказав Захар.

У Хмельницькому відбулась акція "Поверніть Героїв додому".
У Хмельницькому відбулась акція "Поверніть Героїв додому". Фото: Суспільне Хмельницький

Акція на підтримку українських захисників і захисниць, які перебувають у російському полоні, наступного тижня запланована в Польщі, розповіла одна з її учасниць, волонтерка Леся Стебло.

"Наступного тижня, в Кракові, біля пам’ятника Адаму Міцкевичу, буде проходити акція, яка організована українцями, які проживають у Польщі, які кожної неділі виходять на різноманітні акції, аби привернути увагу і польського суспільства, і світової спільноти до того, що війна триває, і дуже високою ціною виборюється її незалежність", — говорить Леся Стебло.

За словами Лесі Стебло, на акцію до Польщі поїдуть і хмельничани.

Авторка: Ярослава Антошевська.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок