Чи виявляють на Хмельниччині новий штам коронавірусної інфекції

Чи виявляють на Хмельниччині новий штам коронавірусної інфекції

Чи виявляють на Хмельниччині новий штам коронавірусної інфекції
. Фото: Суспільне Хмельницький

102 дорослих та 24 дитини з діагнозом COVID, наразі проходять лікування у Хмельницькій інфекційній лікарні. Про це Суспільному розповіла завідувачка інфекційного відділення №4 Ольга Дурдас. За її словами, впродовж останніх двох тижнів пацієнтів із ковідом побільшало вдвічі, та й штам вірусу новий.

Детальніше — у матеріалі Суспільного.

На прийомі у сімейної лікарки Оксани Манжурової пацієнтка з підозрою на COVID. Жінка розповіла: "Спочатку захворів чоловік, вчора ввечері у нього піднялася температура до 37,4, температура і слабкість".

Після огляду жінці зробили експрес-тест. Результат — позитивний, підтверджує Оксана Манжурова.

"За останній місяць захворюваність на коронавірусну інфекцію по ПМСД становить 151 підтверджений випадок. За останні два тижні відзначаємо збільшення захворюваності на COVID. В мене за тиждень буває п’ять випадків виявлених", — розповіла сімейна лікарка.

На даний час ситуація з COVID на Хмельниччині загострюється, каже завідувачка інфекційного відділення №4 Хмельницької інфекційної лікарні Ольга Дурдас. Зважаючи на високу заразність, вона не виключає, що це є новий штам ковіду — "Кракен".

"За останні два тижні кількість хворих збільшується у два рази. Наразі в нашій лікарні перебуває 102 хворих, а також 24 дитини з коронавірусною інфекцією. Це люди старшого віку, а також діти раннього віку, особливо — до трьох років, також до року діти хворіють. Є і складні випадки. Наприклад, дитина була на ШВЛ у реанімаційному відділенні. Найбільшу загрозу коронавірус становить для людей, які мають супутні патології: підвищений тиск, цукровий діабет, перенесені інсульти або інфаркти", — сказала Ольга Дурдас.

Штам коронавірусної інфекції "Кракен" відрізняється від попереднього, сказала Ольга Дурдас: "Даний COVID є заразніший ніж попередній. Проявляються складніші ситуації в тому, що пацієнти потребують більше кисневої підтримки. Інкубаційний період скорочується в терміні, від одного до трьох днів. Симптоматика не відрізняється суттєво від попередньої — це підвищення температури, кашель, ускладнене дихання, може бути діарея, блювота, сильна слабкість. В більшості випадків — висока лихоманка, людям важко дихати, і кашель".

Читайте також

  • COVID-19: за тиждень на Хмельниччині зареєстрували 1026 випадків інфікування
  • Громади Хмельниччини отримали карети "швидкої"

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок