"На Херсонщині є села, де люди місяцями хліба не їли": хмельницькі медики розповіли про свою поїздку

"На Херсонщині є села, де люди місяцями хліба не їли": хмельницькі медики розповіли про свою поїздку

"На Херсонщині є села, де люди місяцями хліба не їли": хмельницькі медики розповіли про свою поїздку
. Суспільне Хмельницький

Дві бригади екстреної медичної допомоги повернулись у Хмельницький з деокупованих територій, де надавали медичну допомогу жителям Херсонщини. Про це Суспільному розповіла тимчасово виконуюча обов’язки директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Лариса Чубенко. За її словами, це друга поїздка на деокуповані території. Всього за дві поїздки надали допомогу близько двом тисячам людям.

Мати фельдшерки, яка повернулася з деокупованої території, Варвара Петрівна чекає доньку із квітами. Розповідає: "Я ж її не відпускала, бо ж двоє дітей, і я одна. І перший раз я з криком її"не пустила, а потім вже другий раз вона мені сказала: «Мамо, вже все, я записалася, нічого не обговорюється". Коли читаєш у фейсбуці, що там робиться на Херсонщині, то де ти можеш це все витримати. Але, Слава Богу, щовечора мені зателефонує, скаже: " Мамо, ми вже на базі, все нормально".

Фельдшерка з медицини невідкладних станів центру Катерина Цвігун каже: працює на швидкій 17 років і вважає колег професіоналами. Тому, додає, не страшно було з такими колегами їхати на деокуповану територію, та й будь-куди.

"Ми надавали допомогу близько 600 пацієнтам. Загалом, це люди із хронічними захворюваннями, оскільки в них медицина взагалі відсутня. Є такі села, які від березня хліба не бачили. Є такі села, у які волонтери не доїжджають, лікарі без кордонів не доїжджають, а медицина катастроф працює", - каже Катерина Цвігун.

За її словами, люди там мають потребу у медикаментах, харчах, тому розподіляли допомогу на всіх, хто звертався. "Просили передавати людям, щоб вони підходили. Їздили і надавали допомогу тим, хто не міг до нас прийти. А діти - це окрема історія. Дивитися в їхні очі, бачити їхній смуток, біль, розпач - це словами не передати. Якраз було Різдво, ми роздавали всім діткам подарунки: розмальовки, олівці, але найбільше вони чекають солодкого, бо вони його там не бачать", - пригадує Катерина Цвігун.

Фельдшер бригади невідкладної допомоги Сергій Гавронський розповідає: "Вдруге ми побували у тому ж місці. Таке вже відчуття, як до себе додому приїжджаєш: з тобою всі вітаються, деякі тебе вже впізнають. Одна жінка до мене сказала: "Якби не ці орки, якби не ця страшна війна, коли б ще захід приїхав на схід і так об’єднав всю країну". Вони дуже здивовані, що так здалека ми до них приїхали".

Водій бригади, що повернулася з Херсонщини, Олег Мегіс ділиться враженнями: "Умови були різні. Зазвичай, трохи важкувато, тому що деякі села були наближені до передової лінії, де були й потужні вибухи. Треба було бути дуже уважним, бо, в першу чергу, безпека. Але ми мусили туди заїжджати для того, щоб надати людям, які там перебувають, необхідну допомогу".

Тимчасово виконуюча обов’язки директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Лариса Чубенко каже: бригади екстреної медичної допомоги впродовж 10 днів надавали допомогу на деокупованих територіях на Херсонщині.

"Укомплектування бригад було доволі потужне, що допомогло надати допомогу близько 700 людям. І вже за цей період, за ці два відрядження бригади нашого центру надали допомогу майже двом тисячам жителям Херсонщини", - додає Лариса Чубенко.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок