Енергетики працюють цілодобово: частина Хмельниччини досі знеструмлена

Енергетики працюють цілодобово: частина Хмельниччини досі знеструмлена

Енергетики працюють цілодобово: частина Хмельниччини досі знеструмлена
. Фото: Хмельницькобленерго

371 населений пункт в області залишається знеструмленим станом на 15:00 16 січня. Через високу вологість у мінусові температури на лініях електропередач утворилася ожеледь. Під її натиском зламалися опори та обірвалися лінії.

Про це Суспільному Хмельницький розповів директор технічний "Хмельницькобленерго" Олексій Філіпчук.

За його словами, такі наслідки негоди, що триває з п’ятниці минулого тижня.

"Ожеледь від п'яти до десяти сантиметрів. Це призвело до того, що поламалися опори, цілі лінії. Десятки опор поламані. Траверси, ізолятори, падіння проводів. Також дерева, які ламаються під своєю вагою. Є досить великі руйнування. Наші бригади працюють з п’ятниці, фактично в цілодобовому режимі, але щодня додаються нові ушкодження. Якщо це ушкодження проводів ремонтується, додатково відбувається руйнація. А там, де відбулося падіння цілих прольотів самих ліній 10 кіловольтів, то зараз вже, фактично, це вже буде не відновлення, потрібно будівництво нових ліній. Масштаби досить серйозні. Ожеледь не спадає, вона досі на дротах", — каже Олексій Філіпчук.

Найбільше, за його словами, пошкоджені лінії електропередач на півдні та в центрі області: "Це Хмельницький район, Ярмолинецька, Віньковецька, Новоушицька, Деражнянська, Дунаєвецька, Городоцька, Чемеровецька, Кам’янець-Подільська, Волочиська тергромади. Якщо вдень нам вдається заживити від 100 до 200 населених пунктів, то, паралельно з цим, додатково відбувається ще руйнація. За ніч, наприклад, відновили 70, а на наступну ніч ще плюс 100".

Що відомо

  • Вранці 16 січня на Хмельниччині залишалось знеструмленими 390 населених пунктів, з них 44 - понад добу.
  • На Хмельниччині, станом на ранок 14 січня, через погодні умови було знеструмлено 348 населених пунктів.
  • На Хмельниччині пошкоджено лінії електропередач через ожеледь

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок