Зброя, спецтехніка та приховані камери: музей Хмельниччини, якого немає у туристичному путівнику

Зброя, спецтехніка та приховані камери: музей Хмельниччини, якого немає у туристичному путівнику

Зброя, спецтехніка та приховані камери: музей Хмельниччини, якого немає у туристичному путівнику
.

П'ять тисяч експонатів налічується в музеї органів правопорядку, що розташувався в Хмельницькому на вулиці Зарічанській. Знаходиться музей у приміщенні головного управлінні Національної поліції області. Вхід до закладу безкоштовний, проте просто так до нього не потрапити. Розповідає засновник музею Ігор Бухер. Та додає - побачити музейну колекцію можна лише за попередньою домовленістю під час групової екскурсії.

"Найцікавіше мені був револьвер тому, що я люблю дуже старовинні фільми. Це все, що нам показали і можливо, якби не моя спеціальність, я б сюди ніколи не потрапила. Про перших поліцейських", - каже студентка Хмельницького торговельно-економічного інституту Альона Ніколайчук.

В один із залів музею органів внутрішніх справ області на екскурсію завітали студенти правознавці хмельницьких вишів.

"Для мене самим цікавим було ці всі приховані камери, як вони фотографували. Також всі листи історії, які писали військові своїм дружинам та дітям. Це дуже цікаво все. Це дуже круто", - каже студентка Хмельницького торговельно-економічного інституту Ольга Гриськова.

У другій залі музею центральний експонат – мотоцикл супроводу.

"Мотоцикл супроводу поважних осіб. Таких як, наприклад, президент, міністри. Ось ви бачили по телевізору напевно, як іде дуже повільно машина, а по боках їх мотоцикли супроводжують. Він нам дістався від служби ДАІ, коли вона розформувалась. В нас було в місті чотири таких мотоцикли", - розповідає екскурсовод музею.

Консультант музею Ігор Бухер каже, започаткували його у 2015 році, з моменту створення поліції в області. Ініціював створення музею Микола Семенишин, тодішній начальник головного управління Нацполіції Хмельницької області.

"В даному музеї у нас представлено більше п'яти тисяч експонатів, які здавали нам пенсіонери, меценати, колекціонери. 80-90 відсотків цього музею придбано за кошти меценатів. Наша установа надала тільки спецтехніку, декілька мотоциклів передали нам на баланс музею. Решта все це кошти благодійників".

Додає, що усі експонати пов’язані з історією органів правопорядку на Хмельниччині.

"Після того як була створена національна поліція, виникла ідея створити музей з перших кроків дії поліції. Тому ви бачите на експозиції у нас і література, і перші кроки створення Національної поліції Хмельниччини".

У планах, за словами Ігоря Бухера, створення філій музею усією Хмельниччиною.

На початок