У Хмельницькому живе пес, який пересувається на інвалідному візочку

У Хмельницькому живе пес, який пересувається на інвалідному візочку

Ексклюзивно
У Хмельницькому живе пес, який пересувається на інвалідному візочку
. Фото: Суспільне Хмельницький

Собака на прізвисько "Лада" десять років пересувається на спеціальному інвалідному візочку. Тварина не встає на задні лапи. Про це розповіла волонтерка громадської організації "Врятуй життя" хмельничанка Іраїда Близнюк. За її словами, у квартирі в неї чотири собаки. Усі тварини підібрані на вулиці.

Про те, як живе собака з нерухомими задніми лапами, як дістала травми та як реагує на людей дізнавалися кореспонденти Суспільного.

"Нам до собак ще рости, щоб зрівнятися з їх шляхетністю. Втім, їм ніяк не дорости до людського звірства", — каже волонтерка ГО "Врятуй життя".

Іраїда Близнюк каже, собака на прізвисько "Лада" десять років пересувається за допомогою спеціального інвалідного візочка. У 2013 році її скалічили кулею, випущеної зі зброї. Тварині зламали хребет, і пошкодили спинний мозок.

Собака на прізвисько "Лада" десять років пересувається за допомогою спеціального інвалідного візочка
Собака на прізвисько "Лада" десять років пересувається за допомогою спеціального інвалідного візочка. Фото: Суспільне Хмельницький

"Мені телефонують волонтери й говорять, що на Кам’янецькій збита собака. 12 годин ночі, січень місяць, мінус десять на вулиці. За показами свідків, йшла якась молода жінка по мосту, бачила, як в неї стріляли з якоїсь, мабуть, пневматичної зброї. Мабуть, щось їй зробили з хребтом", — розповідає Іраїда Близнюк.

За словами Іраїди Близнюк, скалічену собаку вирішила взяти лише на одну ніч. Відтоді тварина в неї живе десять років, розповідає жінка.

"Лікарі давали нам 40% що ніби то вона встане на лапи. Я намагалася їй допомогти. Все що можна було, ми робили за рекомендаціями лікаря. Однак вона не встала. І потім вона в мене залишилася, тому як більше варіантів не було", — пояснює волонтерка.

Інвалідний візочок для Лади коштував тисячу американських доларів
Інвалідний візочок для Лади коштував тисячу американських доларів. Фото: Суспільне Хмельницький

На той момент в неї вже було три собаки, говорить Іраїда Близнюк. Лада стала четвертою.

"В 11-му році до мене потрапила Джулія. В 12-му попадає Мася, і в 13-му до мене потрапляє Лада. Вона їла, вона дивилася на мене, однак радості якоїсь не було. Не активна була по життю. Але в мене не було з нею проблем. Я їй масажі робила чотири рази на день. Нормально все, не пручалася, не гавкала", — розповідає жінка.

Спочатку Ладу вигулювали підтримуючи їй задні лапи, розповідає Іраїда Близнюк.

"Спочатку я її виводила, підтримувала їй живіт на простирадлі, на полотенці виводили гуляти. Все думали, що вона все-таки встане. А коли зрозуміли, що шансів в неї нема, їй потрібно було робити візочок).", — каже Іраїда Близнюк.

Іраїда Близнюк каже, інвалідний візочок для Лади коштував тисячу американських доларів.

Собака ладить з усіма, окрім котів
Собака ладить з усіма, окрім котів. Фото: Суспільне Хмельницький

"Розміри її зняли та все це надіслали туди й нам цей візочок прислали. Нам оплатили німецькі друзі цей візочок. Тоді це коштувало вісім тисяч гривень", — розповідає жінка.

Лада не агресивна, каже Іраїда. Собачка дуже любить, коли її гладять.

"З нею не було проблем у тому плані, що вона не конфліктна. Вона обожнює гуляти, вона хоче гуляти. Коли починала, вона могла довго ходити, в неї були сили. Зараз вона старенька, їй як мінімум 14 років. Годину вона може ходити на візочку, при тому, що їй вже трішки важко. Але в основному, вона любить стояти та розглядати все по сторонах", — каже жінка.

Негативну реакцію у Лади викликають лише коти, говорить жінка.

"Собак ганяє, вона котів ганяє. А людей вона дуже любить. Ми коли виходимо, будь-яка дитина може стояти, її гладити. Вона абсолютно не агресивна щодо людей", — пояснює волонтерка.

Читайте також

  • Писанки купують президенти: майстриня з Хмельниччини розповіла про своє захоплення
  • У Хмельницькому відкрили зимовий табір для дітей
  • Придбай картину – допоможи ЗСУ. На Хмельниччині влаштували благодійний аукціон
  • Хмельничанин Денис з двома молодшими сестрами виготовляє вдома окопні свічки

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок