Розписані військові шоломи та гільзи від куль: у Хмельницькому відкрився благодійний ярмарок

Розписані військові шоломи та гільзи від куль: у Хмельницькому відкрився благодійний ярмарок

Ексклюзивно
Розписані військові шоломи та гільзи від куль: у Хмельницькому відкрився благодійний ярмарок
. Фото: Суспільне Хмельницький

Розписані військові шоломи та гільзи від куль, картини, листівки та ляльки-мотанки. У Хмельницькій художній школі відкрився благодійний ярмарок. На ньому представлені роботи викладачів і учнів школи, виконані в різних техніках. Долучилися до заходу і волонтери. Виручені кошти організатори планують направити на потреби українських воїнів.

Про це Суспільному розповіла директорка Хмельницької художньої школи Лідія Нікітюк.

Викладачка живопису Хмельницької художньої школи Марія Барабаш тримає в руках військовий шолом з передової. Мисткиня перетворила його на сувенір, розмалювавши Петриківським розписом.

"Тут наша червона калина і снігурі, працювала я над ним десь два дні, малювала акриловими фарбами, він покритий лаком. Можливо хтось у якусь організацію, чи для дому придбає собі цей шолом на згадку, що в нас була така зима", — розповідає Марія Барабаш.

Розмальований військовий шолом можна придбати на благодійному ярмарку, який організували в Хмельницькій художній школі. Усі представлені тут товари виконані вручну, розповіла директорка закладу Лідія Нікітюк.

Військові шоломи з передової мисткині перетворили на сувеніри. 6 грудня 2022 рік
Військові шоломи з передової мисткині перетворили на сувеніри. 6 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"Є ялинка, на якій представлені іграшки ручної роботи, які також робили наші учні. Є кераміка, яку також розписували наші учні, багато представлено картин, ручних серветок, ляльок-мотанок, іграшок", — каже Лідія Нікітюк.

"Я неодноразово бачила відео евакуації з гарячих точок. Те, що я перегадала, було жахливо. Але я була здивована, як мужньо під обстрілами ви рятували людей, та й не тільки людей", — розповідає авторка благодійної листівки Єлизавета Зубко.

На ярмарку представлені ялинкові прикраси ручної роботи. 6 грудня 2022 рік
На ярмарку представлені ялинкові прикраси ручної роботи. 6 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Хмельничанка Єлизавета Зубко читає рядки з власноруч створеної листівки. Її, розповіла, намалювала в день визволення Херсона.

"Писала я те, що було в мене на душі, те, що я бачила, і те, що я хочу передати", — пояснює авторка благодійної листівки.

Частину робіт для благодійного ярмарку принесли волонтери благодійної організації "Хмельницький. Армія СОС".

"Нам художники приносили свої роботи, також і дітки, і дорослі. Ми також зробили такі екосумки, роздрукували футболку з різною патріотичною символікою, прапори були, кульки", — розповідає волонтерка Анна Аванесова.

На виручені кошти волонтери придбають теплий одяг і спальники для військових. 6 грудня 2022 рік
На виручені кошти волонтери придбають теплий одяг і спальники для військових. 6 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Показують покупки з благодійного ярмарку хмельничанки Валерія Драбчук і Аріна Мороз.

"Сьогодні купила ось таку шапочку, мені її колір дуже сподобався. Сама колись хотіла таке зробити, але ніяк руки не доходили. Купила усього за 20 гривень", — розповідає Валерія Драбчук.

"Я сьогодні придбала браслетик, він мені сподобався, кольори патріотичні, красивий", — розповідає Аріна Мороз.

Кидає гроші до скриньки хмельничанка Надія Мосій.

Благодійний ярмарок у Хмельницькій художній школі триватиме до 15 грудня. 6 грудня 2022 рік
Благодійний ярмарок у Хмельницькій художній школі триватиме до 15 грудня. 6 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"Це – текстильна курочка, я обожнюю такі речі, це – виріб моєї колеги Надії Анатоліївни Борецької. І зробити хорошу справу для сьогоднішньої виставки. Сподіваюся, що це допоможе нашим військовим", — каже відвідувачка ярмарку Надія Мосій.

На виручені з благодійного ярмарку кошти волонтери придбають теплий одяг і спальники для військових.

"Це зараз першочергове, те, що зараз потрібне, те, що в нас регулярно просять, ми вже не вперше замовляємо ці речі. І зараз ще замовляємо, для того збираємо кошти", — розповідає Анна Аванесова.

Благодійний ярмарок у Хмельницькій художній школі триватиме до 15 грудня. Працюватиме він у будні з дев'ятої до 14 години.

Авторка: Ярослава Антошевська

Читайте також

  • На Хмельниччині встановлять оригінальну патріотичну ялинку
  • На Хмельниччині дітям пропонують долучитися до новорічного конкурсу
  • У Хмельницькому невдовзі запрацює гостина Святого Миколая

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок