Гемодіаліз під час карантину: не всі пацієнти Хмельниччини можуть дістатись до лікарень

Гемодіаліз під час карантину: не всі пацієнти Хмельниччини можуть дістатись до лікарень

Гемодіаліз під час карантину: не всі пацієнти Хмельниччини можуть дістатись до лікарень
.

Пацієнти центру екстракорпоральної детоксикації та гемодіалізу Хмельницької обласної лікарні за час карантину отримали 1198 процедур гемодіалізу. Через відсутність міжрайонного та приміського автобусного сполучення у відділенні, до якого дістаються хворі з різних куточків області, пацієнтів менше не стало, каже завідувач центру екстракорпоральної детоксикації та гемодіалізу обласної лікарні Сергій Одолінський.

Центр працює у чотири зміни, тут на обслуговуванні 64 пацієнти, каже лікар невролог-стажист центру Альона Рарова.

«За одну зміну ми здійснюємо сеанс гемодіалізу 16-м пацієнтам. Перша зміна з 8.00 до 12.00, друга зміна з 13.00 до 17.00, третя зміна з 18.00 до 22.00 і четверта з 23.00 до 3.00 ночі. Процедуру вони не можуть пропустити оскільки, це їхнє життя, але враховуючи те, що деякі пацієнти з віддалених районів, з віддалених сіл, вони пропускають сеанси».

До Хмельницької обласної лікарні Валерій Варениця разом із Людмилою Максім та Леонтієм Кочмаром, дістаються за 85 кілометрів з Городоцького району.

«Добираємося три рази на тиждень і поки що район дає нам транспорт. «Швидка» возить нас на діаліз, ще їде 6 чоловік», - розповідає пацієнт Валерій Варениця.

«В мене проблема, з Городка везуть 5 чоловік, окрім мене, і тільки центральною трасою, Я до центральної траси добираюсь 5 кілометрів, в п’ятницю зранку та в понеділок і в середу після обіду. Хочеш пішки, хочеш, наймай машину», - розповідає пацієнт, Леонтій Кочмар.

Микола Литвинюк, житель села Шмирки, Волочиського району, на процедуру гемодіалізу добирається власним транспортом, каже немає кому возити, сідає за кермо після важкої процедури.

«Письмово я звертався в Департамент охорони здоров'я Хмельницької області, вони зсилались на те, що поки немає транспорту, то мусите добиратись самі. Звертався я в обласну раду, в районну раду звертався, як кажуть пройшов по всіх інстанціях і вони сказали – ми не можемо їх заставити, щоб вас возили».

Попри карантин, робота відділенні гемодіалізу не змінилася, розповідає завідувач центру екстракорпоральної детоксикації та гемодіалізу Сергій Одолінський. За його словами довіз пацієнтів організовується коштом місцевих бюджетів.

«З районів Хмельницької області, які знаходяться ближче до Хмельницького.- Волочиський район, Деражнянський, Старосинявський, Хмельницький район, Летичівський. Інші райони транспортуються, у філії діалізного центру, які знаходяться в п’ятьох місцях: області Кам'янець-Подільський, Славута, Старокостянтинів, і Дунаївці. Організовується коштом місцевих бюджетів».

На початок