Чи можна в хмельницьких багатоповерхівках встановлювати пічне опалення

Чи можна в хмельницьких багатоповерхівках встановлювати пічне опалення

Чи можна в хмельницьких багатоповерхівках встановлювати пічне опалення
. Фото: Суспільне Хмельницький

Печі, які опалюються дровами є альтернативою газовому опаленню в холодну пору року. Сучасні печі заощадливі в користуванні та мають добру теплову віддачу.

Про це Суспільному розповіла власниця магазину з продажу систем альтернативного опалення Оксана Дрия.

Через війну в Україні люди звертаються частіше до такого виду опалення, як пічне, розповідає пічник-сажотрус Тарас Цимко.

«Дуже багато випадків, коли люди зверталися, після того, як пережили окупацію, щоб просто відремонтувати цю чи іншу пічку, привести її до ладу, почистити сажуце робиться як вдячність за те, що врятувала дану сім’ю, дане господарство від холоду, голоду», - розповідає Тарас Цимко.

Майстер Вадим Гончар спочатку завершує роботу по димоходу в одному з приватних будинків, де встановили чавунну піч. Потім у неї закладає дрова.

«Це перший запал пічки. Пічка має шиберну заслінку, яка надалі економить горіння дров. Також є заслінки, які регулюються для системи чистого скла, і заслінка подачі повітря з вулиці. Зараз все воно відкрите для того, щоб прогрівся димохід, прогрілася пічка, все має бути в відкритому положенні», - розповідає Вадим Гончар.

Так розповідає про встановлену пічку майстер, Вадим Гончар. Чоловік каже, цієї кількості дров вистачить, аби прогріти піч і вона почала віддавати температуру.

«Зазвичай 5 кілограмів, щоб була комфортна температура в приміщенні. Ця пічка обігріває 60-70 квадратів», - розповідає Вадим Гончар.

Чавунні або сталеві печі, каже власниця магазину з продажу систем альтернативного опалення Оксана Дрия, можуть подавати та підтримувати тепло в оселі, коли немає ані газу, ані світла.

«Вже замовник вибирає по своїх характеристиках і по квадратурі будинку. Печі можна встановлювати в приватних будинках, заміських, дачах, і навіть у квартирах. У квартирах це, як правило, власники останніх поверхів, можуть скористуватися такою можливістю», - власниця магазину.

Чавунні печі – це сучасна альтернатива мурованих грубок, розповідає Оксана Дрия.

«Вони простіші у своєму монтажі, вони вимагають менших затрат, але вони мають коефіцієнт корисної дії більший ніж піч, така, яка кладеться з цегли. Тому, що для того, щоб нам покласти піч з цегли, нам потрібно підібрати матеріал, знайти майстра, який гарно це зробить. І для того, щоб розпалити піч і вона віддала нам тепло, нам знадобиться набагато більше часу, аніж для сучасної печі», - каже Оксана Дрия.

Не дивлячись на це, каже пічник-сажотрус Тарас Цимко, муровані печі нині мають попит, а вартість їх будівництва зросла. Залежить вона від майстерності пічника та матеріалів.

«Матеріал може бути дешевим, може бути дорогим може бути середнього класу, може бути вживаним, може бути новим, від майстерності, від завантаженості майстра. В середньому, відверто скажу, близько 20 тисяч гривень – це робота, це тільки робота оцінюється», - розповідає Тарас Цимко.

Будівництво грубки, каже Тарас Цимко, може тривати від десяти днів до двох місяців. Про переваги та недоліки пічного опалення майстер розповідає.

«Пічне опалення є якіснішим для здоров’я і для оточуючих будинку. Воно, як найпростіше вважається, найпростіше і найефективніше. Воно було і буде. В плані того, що воно працює без електроенергії, без води, і так далі. Недолік один – це тільки велика вага, якщо це піч великої потужності. В багатоповерхових будинках, згідно з Державними будівельними стандартами, можна розміщувати пічний прилад тільки на останньому поверсі», - каже Тарас Цимко.

Читайте також

  • Як пережити холоди у теплі, - поради хмельницького майстра спорту з туризму

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок