Як українська лялька-мотанка допомагає ЗСУ та переселенцям

Як українська лялька-мотанка допомагає ЗСУ та переселенцям

Як українська лялька-мотанка допомагає ЗСУ та переселенцям
. Фото: Суспільне Хмельницький

Українська патріотична лялька – мотанка під час війни підкорює серця людей на різних континентах. Ця маленька представниця української культури допомагає збирати кошти на підтримку ЗСУ, рятувати переселенців та оберігати захисників.

Про це Суспільному розповіла хмельничанка Леся Дацькова.

Майстриня – лялькарка Леся Дацькова проводить майстер-клас з виготовлення патріотичної ляльки-мотанки. Ангеліна робить оберіг для волонтерів. Дівчинка говорить, під час роботи налаштовується на позитив, інакше мотанка не буде мати душу і залишиться шматком тканини перемотаною нитками.

Ляльку-мотанку треба робити в гарному настрої
Ляльку-мотанку треба робити в гарному настрої. Фото: Суспільне Хмельницький

«Коли я роблю ляльки – мотанки, я стараюсь не думати про погане, щоб надихнути цього ангелочка на добрий, хороший настрій, хорошу енергетику. Я вірю, що буде мир, що всі за нас, що ангели існують – я вірю», - розповідає учасниця майстер-класу Ангеліна Борщ.

З початком війни лялькарка активно зайнялася волонтерством: плела сітки, проводила арттерапія для дітей – переселенців. Згодом, розповідає, аби підтримати українську армію долучилася до лялькового волонтерства.

«Моє волонтерство, окрім усього іншого згаданого - це лялькове волонтерство. Дуже швидко організувалися: і ті, хто повиїжджали за кордон, і ті хто там мешкав. Вони організовували за кордоном різні ярмарки, різні фестивалі - таким чином збирали кошти. І ми всі - з усієї України усі лялькарки, де відбувалося що, туди ми й направляли свої роботи», - розповідає Леся Дацькова.

За словами майстрині під час війни найпопулярнішою лялькою – мотанкою стало патріотичне янголятко – як образ незламності українського народу.

Найпопулярніша під час війни лялька-мотанка у вигляді янголів
Найпопулярніша під час війни лялька-мотанка у вигляді янголів. Фото: Суспільне Хмельницький

«Лялька мотанка і зокрема ось ці янголятка. Для військових вони несуть ось цю любов, це тепло - це те, що стоїть за ними, за що вони воюють. Також дуже важливим є те, що вони поширилися за кордоном на дуже багато країн, я вже навіть не знаю в скількох країнах вони є. Таким чином наша культура не зникне, вона є скрізь», - розповідає майстриня-лялькарка.

Учасниця майстер-класу Софія задоволена своєю роботою, каже оберіг робила вперше.

Ляльки-мотанки на майстер-класі виготовляють як дорослі, так і діти
Ляльки-мотанки на майстер-класі виготовляють як дорослі, так і діти. Фото: Суспільне Хмельницький

«Ляльок – мотанок я вже робила, але янголяток я ще не робила – це у мене перший раз. Я вважаю, що вийшов мені подобається. Я вірю в ЗСУ. Я вважаю, що скоро Україна переможе і це все закінчиться», - каже Софія.

Дочка Лесі Дацькової 12–річна Ілона також доєдналася до лялькового волонтерства. Дівчинка своїми руками виготовляє патріотичні ляльки, сувеніри та продає їх у соціальних мережах та на ярмарках. Зібрані кошти надсилає на допомогу ЗСУ.

«Я передала 1000 гривень на ЗСУ. Сьогодні я одягнута в жовто-блакитні кольори та свого ангелочка я теж одягнула в кольори нашого прапора. Зараз весь світ одягнувся у ці кольори та всі вірять у нашу перемогу», - розповідає Ілона Дацькова.

Ляльки-мотанки - це душа України
Ляльки-мотанки - це душа України. Фото: Суспільне Хмельницький

Леся Дацькова виготовляє авторські ляльки-мотанки 4 роки. За пів року війни зробила три.

«Найцінніша для мене, найперша - це лялька-мотанка «Душа України». Вона сьогодні тільки повернулася з виставки в Ужгороді. Це символ нашої та нескореності, і душі України, яка тримає нашу Землю в руках», - каже майстриня-лялькарка.

Читайте також

  • На Хмельниччині стартував фотопроєкт на підтримку родин військових
  • Залужний нагородив начальника Хмельницької ОВА почесним знаком
  • Військовий з Хмельниччини отримав найвищу нагороду - "Хрест бойових заслуг"
  • Президент вручив орден «Золота зірка» родині загиблого офіцера-ракетника з Хмельницького

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок