Хмельничани більше купують зброю: яку саме і скільки коштує

Хмельничани більше купують зброю: яку саме і скільки коштує

Хмельничани більше купують зброю: яку саме і скільки коштує
. Фото: Суспільне Хмельницький

З початку року в області було отримано 2544 дозволи на придбання нарізної зброї. Після широкомасштабного Російського вторгнення збільшилися звернення саме на видачу нарізної вогнепальної зброї. Про те, хто є потенційними покупцями зброї, яка зброя користується найбільшим попитом і наскільки люди вміють нею володіти?

Про це Суспільному розповів старший інспектор контролю за обігом зброї Хмельницького обласного управління поліції Олександр Христофор.

Прийшов до магазину зброї аби придбати пневматичну рушницю для онучки, каже відвідувач магазину зброї Олег.

«Я купую 13-річній своїй онучці рушницю, пневматику. Бо вона сказала, хоче стріляти. І я її навчу», - розповідає відвідувач магазину.

Кількість охочих купити зброю збільшилася вдвічі
Кількість охочих купити зброю збільшилася вдвічі. Фото: Суспільне Хмельницький

Дозвіл на зброю отримав одразу після широкомасштабного Російського вторгнення, розповідає відвідувач магазину зброї Денис.

«Отримав ліцензію і придбав карабін. Ну і стріляю, щоб бути напоготові, якщо прийдеться захищати державу», - каже Денис.

За словами Дениса, у Хмельницькому немає тирів для стрільби.

«Проблема є, звісно, зараз воєнний час, зараз нема як. Тобто вчусь його розкладати, збирати, споряджати магазин швидко, щоб потім були ці навички, щоб я міг їх використати», - пояснює відвідувач магазину.

Продавці консультують місцевих, де можна отримати навички поводження зі зброєю
Продавці консультують місцевих, де можна отримати навички поводження зі зброєю. Фото: Суспільне Хмельницький

Серед відвідувачів магазину є й такі, які не знають як поводитися зі зброєю.

«Якщо це гладкоствольна зброя так дійсно можна приїхати в Пархомівні. Якщо це нарізна зброя можна поїхати в інші області, такі як Франківську, або у Вінницьку. В Хмельницькому, на жаль, таких тирів немає. Але, наскільки нам відомо, є в одній зі шкіл тир під малокаліберну гвинтівку», - розповідає продавець-консультант магазину зброї Юрій.

Після 24 лютого менше купують мисливської зброї, каже продавець-консультант магазину зброї Андрій.

«Купляли карабін на базі АR-15. В той же момент розкупили карабіни на базі АК. До речі, карабіни та набої. До речі, така тенденція, що набоїв під АК поки що нема і мабуть, не планується, тому що заводу немає. Почали менше купляти зброї для полювання. Чому, тому що, сезону нема, зрозуміло, що у воєнний час його ніхто не буде відкривати», - розповідає продавець.

За словами Андрія, розкуповують як травматичну, так і малокаліберну зброю.

Хмельничани купують як травматичну, так і малокаліберну зброю
Хмельничани купують як травматичну, так і малокаліберну зброю. Фото: Суспільне Хмельницький

Беруть "мілкашки", тому що дешево, можна постріляти. Беруть зброю травматику тому, що треба захищатися. Помпові рушниці, для оборони будинку, саме те. Стрільба до 50 метрів, мабуть, те ще краще, чим карабін. Чому, тому що 1 постріл це, фактично, 10-12 дробинок. Рівень володіння нею дозволяє навіть початківцю виконувати свої задачі. Вона проста, вона недорога, вона непримхлива.

Середня ціна помпової рушниці 12 тисяч гривень, каже Андрій. Карабіни коштують від 65 тисяч гривень. Ціна газового балончика – 200 гривень, розповідає Андрій.

«Якщо людина не має дозволу, і їй треба оборонятися, їй 18 років, газовий балон це найкраще що є. Це не дорого, досить ефективно. Зараз є балони, які працюють і проти диких тварин», - пояснює продавець-консультант.

З 24 лютого в чотири рази збільшилася кількість охочих отримати дозвіл на зброю
З 24 лютого в чотири рази збільшилася кількість охочих отримати дозвіл на зброю. Фото: Суспільне Хмельницький

Після повномасштабного вторгнення люди звертаються за дозволами саме на нарізу вогнепальну зброю, розповідає старший інспектор контролю за обігом зброї Хмельницького обласного управління поліції Олександр Христофор.

На період воєнного стану найчастіше почали звертатися громадяни для отримання нарізної зброї. В цьому році звернулося 564 громадяни, для отримання дозволу на придбання нарізної зброї. В тому році звернулося за аналогічний період 134 громадяни.

За словами Олександра Христофора, загалом з початку року за дозволом на придбання зброї звернулося 2544 людини проти 1344 за аналогічний період минулого року.

Читайте також

  • У Хмельницькому цивільних вчать користуватися зброєю
  • 10-річна жителька Хмельниччини обстригла волосся, щоб врятувати поранену дівчинку
  • У Хмельницькому волонтери Армії SOS збирають порожні бляшанки для військових

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок