У Хмельницькому пенсіонерки малюють мурал

У Хмельницькому пенсіонерки малюють мурал

У Хмельницькому пенсіонерки малюють мурал
. Фото: Суспільне Хмельницький

Пенсіонерки малюють мурал на одній зі стін Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування. Вони – слухачки факультету «Живопис» університету третього віку. Це третій стінопис, який малюють їхні слухачки.

Про це Суспільному розповіла кураторка університету Марина Куриляк.

Калина, мальви, маки, соняшники, півень – це елементи муралу «Барви України», над яким працюють слухачки факультету «Живопис», що в університеті третього віку. Роботу розпочали в середині липня.

Пенсіонери прикрашають стіни українською символікою
Пенсіонери прикрашають стіни українською символікою. Фото: Суспільне Хмельницький

Керує процесом викладачка живопису Ірина Сабаєва. За її словами, факультет живопису розпочав роботу чотири роки тому. Нині у групі – 25 слухачів. Збираються вони раз на тиждень, на три години. Зараз працюють над третім муралом.

«Це ми вже другий рік над муралами працюємо. І тільки під час літа», - каже викладачка живопису Ірина Сабаєва.

Влітку працювати над муралом приходять, в середньому, шість-десять осіб, – розповідає слухачка університету третього віку Ніна Дробот. Вона малює листя на горобині.

«Я з дитинства мріяла малювати. Але ніколи не малювала. Так, іноді в школу дітям десь там допомагала, а тут я думаю, все, піду, буду вчитися. Ну, і бачите, у мене вдома вже картини є свої. Дітям подарувала картини, тут на виставку вже ми давали картини свої», - розповідає Ніна Дробот.

Це вже третій мурал, намальований студентками інституту третього віку
Це вже третій мурал, намальований студентками інституту третього віку. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами старости факультету «Живопис» Галини Хіміч, впродовж навчального року вони займаються у класі. А друге літо поспіль – працюють над муралами. Це – їхня третя велика робота.

«Я їх всіх збирала, кажу, попробуйте малювати.Спочатку вони казали, що в них нічого не вийде. А потім приходять через місяць-два, такі вже картини малюють, так що це йде від душі», - каже староста факультету.

Тетяна Ковальчук займається живописом чотири роки. Нині – малює півня.

«Прикрашаємо наш центр. Здається, що виходить гарно. Скеровує, поправляє наша Ірина Василівна», - каже Тетяна Ковальчук.

Вперше доєднались до роботи над муралом три дівчинки – молодші вихованці Ірини Сабаєвої.

«Це з гуртка мого, з колегіуму. Бо я ще там веду гурток. Живопис так само називається. Вони нам допомогти дуже захотіли. Дуже просять, щоб я їх брала. Вони працюють на рівні з дорослими», - каже викладачка.

Дев’ятирічна Поліна розмальовує квіти. Каже, що чотири роки займалась малюванням у Миколаєві, звідки кілька місяців тому була змушена переїхати до Хмельницького.

Мурал малюють не лише пенсіонерки, а й молоді дівчатка
Мурал малюють не лише пенсіонерки, а й молоді дівчатка. Фото: Суспільне Хмельницький

«Ми просто хотіли малювати на стінах. Ми малювали маки, траву і все таке. Я запитую, що малювати і я малюю це», - розповіла дівчинка.

Валентина Кривобокова розповідає, що вони вже подружили з дівчатами.

«Колись вони нам підказують, колись ми їм підказуємо. Єднання. Єднання поколінь. Літом ми з задоволенням приходимо сюди, спілкуємось, ми якось самі реалізуємося. Отримуємо задоволення і якась користь є від того, що ті люди, які тут знаходяться, бачать цю красу», - розповідає Валентина Кривобокова.

За словами кураторки закладу Марини Куриляк, в університеті третього віку, що розташований на базі Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування, є 24 факультети.

« До цієї групи живопису можуть охочі, які проживають в місті Хмельницькому. Мають хмельницьку прописку або реєстрацію внутрішньо переміщеної особи, являються особою пенсійного віку. Можуть записатись, подати заяву до університету третього віку, обрати два факультети», - каже Куриляк.

Завершити роботу над муралом планують за місяць.

Читайте також

  • На Хмельниччині запрацювала соціальна пральня
  • Першу громадську пральню за кошти Міжнародної організації з міграції відкрили 29 серпня у Хмельницькому на базі комунального підприємства «Чайка». Пральня надає безкоштовні послуги для переселенців, хмельничани зможуть попрати речі за 75 гривень.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок