У Хмельницькому відкрили першу громадську пральню. Хто може користуватись

У Хмельницькому відкрили першу громадську пральню. Хто може користуватись

У Хмельницькому відкрили першу громадську пральню. Хто може користуватись
. Фото: Суспільне Хмельницький

Першу громадську пральню за кошти Міжнародної організації з міграції відкрили сьогодні, 29 серпня, на базі комунального підприємства «Чайка». Пральня надаватиме безкоштовні послуги для переселенців, хмельничани зможуть попрати речі за 75 гривень.

Про це Суспільному розповів директора підприємства «Чайка» Віталій Присяжнюк.

Ідея відкрити пральню на базі міської лазні №1 виникла в березні цього року, коли сюди стали приходити безкоштовно митися вимушені переселенці. Тоді люди, які користувалися послугами лазні, стали звертатися з проханням попрати свої речі, розповідає Віталій Присяжнюк.

«Можливості на підприємстві, як такої, не було і ми почали шукати, хто може посприяти нам в цьому. І Міжнародна організація з міграції посприяла у встановленні такої пральні. Ми розробили проєктно-кошторисну документацію, розробили програму, як воно взагалі має відбуватися», - сказав Віталій.

Наразі в громадській пральні – три пральні та три сушильні машини, максимальна завантаженість – вісім кілограмів. Працюватиме вона з графіком роботи лазні – в п’ятницю, суботу і неділю, за попереднім записом та системою самообслуговування. На ремонт приміщення та закупівлю обладнання витратили 300 тисяч гривень. Це кошти Міжнародної організації з міграції ООН, розповідає її представник Юрій Семенов: «З Євросоюзу нам допомогли з ремонтом, а постачання й обладнання – американські колеги».

Як розповів заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук, приміщення обладнане під сім пральних та сушильних машин, поки міська влада буде моніторити попит на прання та потребу в збільшенні обладнання.

«Місто, своєю чергою, бере на себе обов’язок за кошти міського бюджету здійснювати прання, тобто, компенсувати комунальні витрати на прання одягу для внутрішньопереміщених осіб», - каже Ваврищук.

Наразі адміністрація міської пральні веде перемовини з Міжнародною організацією з міграції, аби дозволили безкоштовно прати свої речі учасникам бойових дій та бійцям територіальної оборони.

Читайте також

  • На ліквідацію наслідків ракетного обстрілу однієї із громад Хмельниччини виділили майже 4 мільйони гривень.
  • В одному з дворів Хмельницького вивісили рушник з літерою "Z". Що кажуть у поліції.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок