Перейти до основного змісту
Скандал у Хмельницькій гімназії: батьки просять збільшити кількість класів, адміністрація та департамент освіти - проти

Скандал у Хмельницькій гімназії: батьки просять збільшити кількість класів, адміністрація та департамент освіти - проти

Скандал у Хмельницькій гімназії: батьки просять збільшити кількість класів, адміністрація та департамент освіти - проти
. Суспільне

Створити додатковий перший (п’ятий) клас у Хмельницькій гімназії №2 просить ініціативна група батьків випускників двох початкових шкіл міста - НВО №1 та СЗОШ №30. Про це розповіла голова ініціативної групи батьків Ірина Сімєнкова.

За її словами, батьки 27 дітей, які не пройшли конкурсний відбір до гімназії №2, підписали і направили клопотання до Хмельницького міського голови з проханням дозволити створити у гімназії №2 не три, а чотири перших (п’ятих) класи.

Голова батьківської ініціативної групи Ірина Сімєнкова розповідає: її син не пройшов конкурсний відбір до гімназії №2 через те, що цього року там набирали не п’ять, а три п’ятих класи.

«Почали ходити з самого початку до директора гімназії Віктора Байдича. Він ішов на зустріч, казав, що аудиторію для ще одного класу знайдуть, але потім повідомили, що ще один клас не відкриватимуть. Я звернулася до начальниці міського департаменту освіти Кшановської з цього приводу, але на всі мої прохання я отримала негативну реакцію, принципову відмову», - каже Ірина.

Батьки випускників початкових шкіл - НВО №1 та СЗОШ №30 - не розуміють, чому в гімназії №2, яка знаходиться у тому ж мікрорайоні, не можна створити ще один клас, аби задовольнити право усіх дітей на освіту. Фото: Суспільне Хмельницький.
Батьки випускників початкових шкіл - НВО №1 та СЗОШ №30 - не розуміють, чому в гімназії №2, яка знаходиться у тому ж мікрорайоні, не можна створити ще один клас, аби задовольнити право усіх дітей на освіту. Фото: Суспільне Хмельницький. Суспільне

Хмельничанин Володимир Білінський каже, його син – випускник СЗОШ №30, теж не пройшов конкурсний відбір до гімназії №2.

«Мій син проживає біля самої школи. Тобто, якщо мені його переводити в якусь іншу школу в місті, це затратно по транспорту, по логістиці. Мені довелося дитину записувати в НВК №5, що за кілометра три від місця проживання», - каже Володимир.

За словами Вікторії Прохоренко, вони живуть у трьох хвилинах ходьби від гімназії №2.

«Спочатку на сайті гімназії я дивилась, що там буде диктант, контрольна з математики, як було в попередні роки. Потім, буквально за тиждень-два, сказали, що будуть тести. Нас взяли в НВК №4, але дитині туди їздити п’ять зупинок. І 42 дитини в класі. Чому інші школи можуть собі дозволити брати п’ять, шість класів?», - обурюється Вікторія.

Ірина Сімєнкова каже, що після конкурсного відбору вивішали списки лише тих дітей, які пройшли до гімназії №2.

«Списки всіх дітей, хто вступав, з кількістю балів, які вони отримали, не було вивішено в гімназії. Чому так стається з гімназією №2? Чому так принципово не набирається цей додатковий клас, коли дітки потребують?», - не може зрозуміти Ірина.

Заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак каже, що рекомендували керівництву гімназії №2 ідкрити цьогоріч п'ять перших (п'ятих) класів. Фото: Суспільне Хмельницький.
Заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак каже, що рекомендували керівництву гімназії №2 ідкрити цьогоріч п'ять перших (п'ятих) класів. Фото: Суспільне Хмельницький. Суспільне

З цими питаннями четверо представників ініціативної групи батьків звернулися до заступника хмельницького міського голови Михайла Кривака.

«Якщо є, умовно кажучи, 100 учнів, а вступає до гімназії лише 50, то 50 залишається незадоволеними. Таке незадоволення, як цьогоріч, воно щороку було. Перед початком цього відбору цьому директору якраз було рекомендовано відкрити, набрати не три класи, а навіть п’ять. Він сказав, що в нього немає приміщень», - коментує ситуацію заступник міського голови.

Директор Хмельницької гімназії №2 Віктор Байдич пояснює, що згідно із статутом, зарахування до їхнього навчального закладу відбувається за результатами конкурсного відбору.

«Згідно технічного паспорту в гімназії передбачено 840 місць для учнів. Сьогодні у нас навчається 1035 дітей. Фактично на 200 чоловік переповнені класи. Згідно нашої стратегії розвитку, ми в майбутньому маємо бути академічним ліцеєм. Академічний ліцей передбачає 10, 11, 12 класи. І ми, відповідно, оптимізуємо середню школу: 5-9 класи», - каже Віктор Байдич.

Виконувачка обов’язків директора департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська розповідає, що цьогоріч формат конкурсного відбору до гімназії вирішили змінити й провести його за принципом мультипредметного тесту.

«Були висвітлені не результати в балах, а лише списковий склад, тому що, за нашим чинним законодавством, інформація щодо кількості балів є конфіденційною. Донабору в гімназії не передбачається, тому що вони повністю укомплектували наявні класи, тобто, взяли ту кількість учнів, яка була озвучена на початку конкурсної програми», - каже Ольга Кшановська.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок