Технолог з Донецька, а волонтери з Хмельницького. На одному із приватних харчових підприємств обласного центру готують і передають на передову до 1000 кілограмів заморожених напівфабрикатів і продуктів на місяць. Готують їх під керівництвом внутрішньо переміщеної особи, технолога який переїхав до Хмельницького з Донецька.
Як вдається виконати замовлення військовослужбовців у літній період дізнавалось Суспільне.
Спочатку машинкою розкатують тісто. Далі вирізають кружечки, а дівчата розкладають начинку і ліплять вареники. Заправляє виробничим цехом технолог Іван Головін. Чоловік перебрався до Хмельницького з Донецька.
«По професії я технолог, кілька років тут працюю. Я виїхав з Донецька у 2014 році, зареєструвався тут як переселенець, знайшов дружину, влаштувався на роботу, і от працюю на виробництві за спеціальністю», - розповів Іван.
Продукція відрізняється від тієї, яку тут робили взимку, говорить Іван Головін: «Зараз ми готуємо більше із сезонних овочів: ми передаємо голубці, перці фаршировані. Взимку - це були напівфабрикати з тіста: пельмені, вареники. Доставляємо їх замороженими. Сьогодні ми плануємо виготовити голубців близько 18 кілограмів одного виду. Їх всього є три види. І ще вареники й пельмені. Чотири види вареників, від трьох до шести кілограмів».
Волонтерка Юлія Лосікова, каже: приходить допомагати від початку повномасштабного вторгнення.
«Коли війна почалась я приходила кожен день, а потім не було такої потреби вже в людях, тому, що було дуже багато охочих. Тепер я приходжу інколи, аби допомогти», - каже волонтерка.
Тетяна Василюк працює на підприємстві й одночасно займається волонтерською діяльністю: «Сюди я потрапила ще до війни. Просто знайшла оголошення і прийшла допомагати. Від 24 лютого я завжди тут, кожен день. В мене три племінники й «швагро» зараз знаходяться на передовій. Я дуже за них переживаю. І от від того ми допомагаємо багато. Віддамо нашої продукції хлопцям і на передову і теробороні, і військовим частинам».
Як розповіла власниця підприємства Наталя Заровна, у лютому, на початку повномасштабного вторгнення, було значно більше замовлень на продукцію для фронту.
«Перші місяці ми видавали по кілограм 400 в тиждень. Зараз вже менше, до 200 кілограмів на тиждень. Ми даємо туди продукцію, яка може дійсно доїхати, В нас є спеціальні термопакети. Така продукція, як нагетси, голубці, долма, млинчики різні, вони нормально доїжджають. Складаємо все в термопакети або термохолодильники, кладемо сухий лід і все нормально доїжджає», - говорить Наталя.
Наталя додає: найбільше хлопці з передової просять солодкого, особливо млинчики.
«Млинчики з різними начинками: з шоколадом, з бананами, з вишнею, з яблуками», - говорить Наталя.
За словами Наталі, частину грошей, яку отримують від продажу продукції, використовують на купівлю амуніції та техніки для військових.
Читайте також
- Перша леді Польщі передала на Хмельниччину гуманітарну допомогу.
- У Хмельницькому волонтери придбали авто для військових.
Читайте нас у Telegram: новини регіону та України
Підписуйтесь на Суспільне Хмельницький у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram