Перейти до основного змісту
1000 кілограмів напівфабрикатів відправляє хмельницький цех військовим. Що найбільше замовляють захисники

1000 кілограмів напівфабрикатів відправляє хмельницький цех військовим. Що найбільше замовляють захисники

1000 кілограмів напівфабрикатів відправляє хмельницький цех військовим. Що найбільше замовляють захисники
. Фото: Суспільне Хмельницький

Технолог з Донецька, а волонтери з Хмельницького. На одному із приватних харчових підприємств обласного центру готують і передають на передову до 1000 кілограмів заморожених напівфабрикатів і продуктів на місяць. Готують їх під керівництвом внутрішньо переміщеної особи, технолога який переїхав до Хмельницького з Донецька.

Як вдається виконати замовлення військовослужбовців у літній період дізнавалось Суспільне.

Спочатку машинкою розкатують тісто. Далі вирізають кружечки, а дівчата розкладають начинку і ліплять вареники. Заправляє виробничим цехом технолог Іван Головін. Чоловік перебрався до Хмельницького з Донецька.

«По професії я технолог, кілька років тут працюю. Я виїхав з Донецька у 2014 році, зареєструвався тут як переселенець, знайшов дружину, влаштувався на роботу, і от працюю на виробництві за спеціальністю», - розповів Іван.

Продукція відрізняється від тієї, яку тут робили взимку, говорить Іван Головін: «Зараз ми готуємо більше із сезонних овочів: ми передаємо голубці, перці фаршировані. Взимку - це були напівфабрикати з тіста: пельмені, вареники. Доставляємо їх замороженими. Сьогодні ми плануємо виготовити голубців близько 18 кілограмів одного виду. Їх всього є три види. І ще вареники й пельмені. Чотири види вареників, від трьох до шести кілограмів».

Волонтерка Юлія Лосікова, каже: приходить допомагати від початку повномасштабного вторгнення.

«Коли війна почалась я приходила кожен день, а потім не було такої потреби вже в людях, тому, що було дуже багато охочих. Тепер я приходжу інколи, аби допомогти», - каже волонтерка.

Тетяна Василюк працює на підприємстві й одночасно займається волонтерською діяльністю: «Сюди я потрапила ще до війни. Просто знайшла оголошення і прийшла допомагати. Від 24 лютого я завжди тут, кожен день. В мене три племінники й «швагро» зараз знаходяться на передовій. Я дуже за них переживаю. І от від того ми допомагаємо багато. Віддамо нашої продукції хлопцям і на передову і теробороні, і військовим частинам».

Як розповіла власниця підприємства Наталя Заровна, у лютому, на початку повномасштабного вторгнення, було значно більше замовлень на продукцію для фронту.

«Перші місяці ми видавали по кілограм 400 в тиждень. Зараз вже менше, до 200 кілограмів на тиждень. Ми даємо туди продукцію, яка може дійсно доїхати, В нас є спеціальні термопакети. Така продукція, як нагетси, голубці, долма, млинчики різні, вони нормально доїжджають. Складаємо все в термопакети або термохолодильники, кладемо сухий лід і все нормально доїжджає», - говорить Наталя.

Наталя додає: найбільше хлопці з передової просять солодкого, особливо млинчики.

«Млинчики з різними начинками: з шоколадом, з бананами, з вишнею, з яблуками», - говорить Наталя.

За словами Наталі, частину грошей, яку отримують від продажу продукції, використовують на купівлю амуніції та техніки для військових.

Читайте також

  • Перша леді Польщі передала на Хмельниччину гуманітарну допомогу.
  • У Хмельницькому волонтери придбали авто для військових.

Читайте нас у Telegram: новини регіону та України

Підписуйтесь на Суспільне Хмельницький у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок