До кого і коли приїде швидка. Як у воєнний час працює центр екстреної медичної допомоги Хмельниччини

До кого і коли приїде швидка. Як у воєнний час працює центр екстреної медичної допомоги Хмельниччини

До кого і коли приїде швидка. Як у воєнний час працює центр екстреної медичної допомоги Хмельниччини
. Фото: Суспільне Хмельницький

600 викликів на добу приймають в обласному центрі екстреної медичної допомоги. Про це розповіла тимчасово виконувачка обов’язки директора центру Лариса Чубенко. За її словами, це приблизно стільки ж, скільки й минулого року. Як працює екстрена медична допомога у воєнний час, на які виклики й за скільки доїжджає, читайте у матеріалі Суспільного.

У фельдшерської бригади, в якій працює фельдшерка Юлія, в середньому, сім-вісім викликів за добу, розповідає жінка: «Є лікарські бригади, куди входить лікар, фельдшер і водій. Є фельдшерські бригади: два фельдшери й водій, є парамедичні бригади: парамедик або фельдшер і водій».

З січня в організації роботи бригад екстреної медичної допомоги відбулись зміни. Як розповіла тимчасово виконувачка обов’язки директора обласного центру екстреної медичної допомоги Лариса Чубенко, тепер вони виїжджають тільки на критичні та екстрені виклики.

«До критичних викликів відносяться виклики, які кожну секунду можуть дати зупинку кровообігу, зокрема, людина може не дихати, людина може бути без свідомості. Бригада має виїхати негайно і до місця подій має заїхати за 10 хвилин – незважаючи чи це місто, чи село. Екстрені виклики - це інфаркти, інсульти. І на такі виклики бригади мають доїздити за 20 хвилин», - говорить Лариса Чубенко.

За її словами, гіпертонічний криз, підвищена температура без порушення дихання чи втрати свідомості – не є приводом для екстреного виїзду бригади екстреної медичної.

«На такі виклики можуть виїхати бригади, але доїзд до даного місця події може складати до двох або до трьох годин. Виклик, якщо він не екстрений, переформатовується на лікаря консультанта», - додає Чубенко.

Диспетчерка Олена Мотовило розповіла, що влітку більшість викликів – через проблеми з серцем, тиск, втрату свідомості.

«В середньому 60-80 викликів на день ми обслуговуємо, крім консультацій. В кожній зміні у нас дев’ять диспетчерів, два лікарі-консультанти та старший лікар, який з нами чергує протягом доби», - каже диспетчерка.

На Хмельниччині 99 бригад екстреної медичної допомоги цілодобово надають допомогу, каже Лариса Чубенко: «В середньому на день, зокрема ковідних викликів було, по 100-200 викликів. На сьогодні – це два-три виклики на добу. Раніше, у 2020 році, кількість викликів сягала до 800. Зараз, в середньому, як і в часи пандемії корона вірусу – 500-600 викликів на добу в центрі екстреної допомоги Хмельниччини».

Читайте також

  • У Хмельницькому збирають книги для поранених військових в лікарні міста.
  • Зміни в законодавстві про працевлаштування. Центр зайнятості Хмельниччини пояснює.
На початок