У хмельницькій лікарні готують палати для хворих на холеру

У хмельницькій лікарні готують палати для хворих на холеру

У хмельницькій лікарні готують палати для хворих на холеру
. Фото: Суспільне Хмельницький

Палати для лікування хворих на холеру підготували у Хмельницькій інфекційній лікарні. Наразі там вже облаштували дві таких палати.

Про це Суспільному розповіла лікарка-інфекціоністка Оксана Сторожук. За її словами, палати, які підготували для хворих на холеру, двомісні. Вони облаштовані двома ліжками та усім необхідним обладнанням для надання першої необхідної допомоги. Загалом, каже Оксана Сторожук, таких палат готують дві щороку.

«На сьогодні, крім цих двох палат, які в нас є, ми готуємо відділення на випадок масового звернення хворих. У ньому можна буде лікувати до 20 осіб», - говорить лікарка-інфекціоністка.

Розрізнити в побуті холеру неможливо, каже Оксана Сторожук, і тому при перших ознаках кишкової інфекції необхідно звертатись до спеціаліста.

«Холера - це кишкова інфекція, яка характеризується діарейним синдромом, проносом, блювотою, і вираженим зневодненням. Нині схожу клініку має ротавірусна інфекція у дітей. Вона теж характеризується такими симптомами, крім того, що при ротавірусній інфекції може бути висока температура, а при холері – ні», - додає Оксана Сторожук.

За її словами, у Хмельницькому та області випадків холери не фіксували протягом кілька десятків років.

Що відомо

 • Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні води та харчових продуктів, заражених бактерією Vibrio cholerae. Передається вона від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні у забруднених водоймищах, а також через їжу і при побутових контактах. Тварини на холеру не хворіють.
 • Інкубаційний період триває від кількох годин до п'яти днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму.

Є три сигнальні ознаки холери, що відрізняють її від інших кишкових інфекцій:

 1. нормальна температура,
 2. відсутність больового синдрому,
 3. первинність проносу проти блювоти.

Але можуть бути й нетипові форми.

Щоб уникнути ризику захворювання, дотримуйтесь наступних правил:

Кип'ятіння вбиває холерні вібріони вже через одну хвилину.
 1. не купуйте продукти, зокрема, рибу, у місцях стихійної торгівлі;
 2. не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;
 3. дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету;
 4. використовуйте чисту воду;
 5. мийте овочі й фрукти перед вживанням;
 6. ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти перед вживанням.

Збудник холери надзвичайно чутливий до кислого середовища. Тому захворювання важче перебігає в осіб зі зниженою кислотністю шлункового соку.

При відпочинку на березі водоймища краще вживати їжу, підкислену лимонним соком, лимонною кислотою або сухим вином.
 • Існує вакцина проти холери. ВООЗ радить застосовувати її країнам, де існує ризик масштабних епідемій. Щеплення проводиться у три прийоми, подібно до вакцинації від коронавірусу або гепатиту В.
На початок