На Хмельниччині активісти з Луганщини покращують умови життя для переселенців

На Хмельниччині активісти з Луганщини покращують умови життя для переселенців

На Хмельниччині активісти з Луганщини покращують умови життя для переселенців
. Фото: Суспільне Хмельницький

Покращення умов проживання для внутрішньо переміщених осіб, їхня інтеграція в громади та гуманітарна допомога – такі зобов'язання взяли на себе громадські активісти з Луганщини. Вони підписали Меморандум про співпрацю з керівництвом Розсошанської сільради. Запевняють, у всіх напрямках вже ведуться роботи. Зокрема, завдяки програмі розвитку ООН у хостелі для переселенців люди вже користуються новою сучасною технікою.

Ще два місяці тому колишній готель для далекобійників став прихистком для вимушених переселенців з різних куточків країни.

"Один холодильник на більше ніж сто людей, електроплита, пральна машинка. Також людям бракувало посуду та постільної білизни", – розповідає жителька Краматорська Ніна Богданова. Нині, каже, ситуація змінилася.

Жителі хостела розповідають, що завдяки допомозі – матрацам, холодильникам, морозильній камері – є комфортні умови проживання.

"Сучасна побутова техніка, матраци та постільна білизна у хостелі з`явилися завдяки співпраці громадських активістів з Луганщини та програмою розвитку ООН. Роботу у цьому напрямку продовжуватимуть й надалі", – запевняє представниця громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини» Тетяна Кірілова. Для цього підписали Меморандум про співпрацю з керівництвом Розсошанської сільради.

Тетяна Кірілова каже, що в рамках цього Меморандуму матимуть широкий спектр діяльності. "Ми хочемо зайнятися залученням ресурсів, інвестицій у ту громаду, де ми зараз підписали меморандум. Починаючи від гуманітарної допомоги і закінчуючи, скажімо так, економічною інтеграцією людей, що знову прибули", – додає жінка.

Наразі у трьох кімнатах хостелу розпочато капітальний ремонт. Це – люксові номери, так звані. З усіма зручностями та електроплитою. Вони будуть не безкоштовні для проживання, втім, доступні для переселенців – запевняє адміністраторка хостелу Валентина Гуцалюк

"Наразі ми беремо за свою кімнату 200 грн за одну добу. Незалежно від того, скільки людей в кімнаті поселено, кімната 200 грн. Тому що наша держава комунальні платежі нам не відмінила", – каже жінка.

Звісно цей хостел не замінить людям втрачені домівки, каже Тетяна Кірілова, втім, зможе стати комфортним місцем для проживання.

Авторка - Олена Коновалова

Читайте також

  • «Все буде добре, Хмельницький» Переселенці з Маріуполя провели перший коворкінг
  • У Хмельницькому відкриють центр допомоги маріупольцям – Симчишин
На початок