Засоби реабілітації можна безкоштовно отримати чи взяти напрокат у Хмельницькому

Засоби реабілітації можна безкоштовно отримати чи взяти напрокат у Хмельницькому

Засоби реабілітації можна безкоштовно отримати чи взяти напрокат у Хмельницькому
. Фото: Суспільне.

У Хмельницькому запрацював пункт видачі засобів фізичної реабілітації. Видають їх тут безкоштовно та на прокат за призначенням лікаря. У перший день роботи цього пункту його відвідали п’ятеро клієнтів.

Про це Суспільному розповів директор Хмельницького міського територіального центру Дмитро Старцун.

Про те, як працює центр, хто його відвідує та які послуги надає – дізнавалося Суспільне.

Прийшла до пункту видачі засобів фізичної реабілітації за стільцем-туалетом для чоловіка - інваліда першої групи, «чорнобильця» - хмельничанка Тетяна Євтушок.

«Він потребує такого крісла, бо чоловік у мене лежачий. Я взяла це крісло в оренду на три місяці», - говорить жінка.

Про пункт, каже вона, дізналася напередодні, а сьогодні прийшла сюди і за 15 хвилин отримала те, чого потребує.

За словами фахівця з фізичної реабілітації центру соціального обслуговування Миколи Вахрамієва, люди замовляють у них від палиць до інвалідних візків.

«Сьогодні в мене у перший день роботи було вже п’ять клієнтів. Одна жінка отримала протипролежневий матрац. Приходили люди і взялиінвалідний візок для батька, його їм треба перевезти до Києва на операцію. Щойно ось жінка отримала крісло туалетне. Ще одна людина отримала в мене ролатор», - розповідає Микола Вахрамієв.

За його словами, у пункті є усе необхідне для людей, які потребують реабілітації. Це і електричний підйомник, і функціональні ліжка, ролатори, ходунки, інвалідні візки, милиці, палиці.

Крім того, зі слів Дмитра Старцуна, до пункту люди можуть також приносити реабілітаційні речі, які були у вжитку і зараз їм не потрібні.

«Жителі нашої територіальної громади, якщо в них є непотрібні засоби реабілітації, можуть нам їх сюди принести. Ми їх приймемо, відновимо, відремонтуємо, якщо буде така потреба. Усі засоби реабілітації, які у нас тут є, можуть взяти особи, в яких є медична довідка від лікаря, де вказано, що дана особа їх потребує. Це може бути навіть людина без встановленої групи, яка тільки ось перехворіла на якесь захворювання і проходить етап встановлення групи інвалідності. Але не усім нашим клієнтам навіть обов’язково треба мати групу інвалідності», - каже Дмитро Старцун.

За його словами, ремонт приміщення і прибудинкової території пункту, який розмістився за адресою: вулиця Зарічанська, 14/4, обійшовся міському бюджету в 600 тисяч гривень.

Читайте також

Читайте Суспільне Хмельницький у Telegram: головні новини

На початок