З 1 червня у Хмельницькому закривають центр вакцинації. Де можна зробити щеплення проти COVID-19

З 1 червня у Хмельницькому закривають центр вакцинації. Де можна зробити щеплення проти COVID-19

З 1 червня у Хмельницькому закривають центр вакцинації. Де можна зробити щеплення проти COVID-19
. Фото: Суспільне Хмельницький

З 1 червня у Хмельницькому, через невелику кількість охочий щепитися проти COVID-19, закривають центр вакцинації. Про це Суспільному розповів директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич.

Понеділок, дванадцята дня. В центр вакцинації в середмісті Хмельницького на щеплення прийшло кілька людей. Хмельничанин Анатолій Проскурович вакцинується третьою дозою.

«Я працюю з дітьми. Третя доза, за словами нашої медсестри й керівництва навчального закладу - обов’язкова, тому я прийшов вакцинуватись», - говорить чоловік.

Зі слів лікарки мобільної бригади Людмили Хаби, центр вакцинації через невелику кількість людей з 1 червня припиняє роботу, а всіх охочих вакцинуватимуть в амбулаторіях.

«Перед початком війни, за день, щеплювалось 100-150 людей. Зараз – 30-35 людей за день ми вакцинуємо», - каже лікарка мобільної бригади.

Як розповіла медична директорка Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь, в ковідному відділенні закладу зараз лікується 7 хворих.

«Двоє хворих знаходиться в реанімаційному відділенні в критичному стані. Але це люди, яким вже більш як 80 років. Вони лікуються вже понад місяць», - розповідає Нінель Марцонь.

За її словами, в лікарні перебувають киснезалежні пацієнти та переміщені з інших областей. Тенденція спаду захворювання, каже Нінель Марцонь, як і минулого року, спостерігається влітку.

«В нас зараз більше випадків, коли хвороба протікає в легшій формі й такі люди перебувають вдома. Це пов’язано з тим, що досить велика кількість людей отримала щеплення. Люди стали в легшій формі хворіти, особливо люди молодого і середнього віку. Ми очікуємо спалах коронавірусної інфекції вже в осінньо-зимовий період», - каже медична директорка.

Що відомо

  • В Україні продовжили термін дії карантину та режиму надзвичайної ситуації через COVID-19 до 31 серпня. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 27 травня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  • 10 тисяч 147 людей захворіло на COVID-19 в Хмельницькій області від початку повномасштабного вторгнення. Одужало 35 тисяч 53 людини людей, померло - 124 людини. 44 тисячі 192 людини зробили щеплення проти коронавірусної інфекції.

На початок