Хмельницький центр СНІДу отримав нове обладнання

Хмельницький центр СНІДу отримав нове обладнання

Хмельницький центр СНІДу отримав нове обладнання
. Фото: Суспільне Хмельницький

Новий аналізатор газів крові, як гуманітарну допомогу, передали лабораторії центру СНІДу. Про це розповів директор Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олександр Касяндрук. За його словами, утримання лабораторії в рік обходиться в один мільйон гривень. Про те, для чого використовують аналізатор крові, як працює і за скільки часу медичний прилад надає результати та чи вистачає до нього реактивів читайте у матеріалі Суспільного.

Газовий аналізатор крові видає результати за 60 секунд. Прилад призначений для підбирання ліків для пацієнтів з важким перебігом хвороби, - розповідає завідувач стаціонарного відділення Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Вадим Підкалюк.

«Газовий аналізатор потрібний для того, щоби можна було корелювати ступінь людей, які мають важку легеневу патологію, отримують кисневу терапію, для того, щоби підібрати правильні параметри насичення організму киснем. Так само отримуючи мікроелементи, ми знаємо про видільну функцію нирок і, так само, можемо впливати на рівець цих показників в організмі», - говорить Вадим Підкалюк.

За його словами, подібний медичний прилад найновіший в Хмельницькій області.

«Даний апарат останнього покоління. Подібний апарат є в обласній лікарні та в міській лікарні, але він старішого покоління. Даний препарат сучасний, закупівельна ціна приблизно 300 тисяч гривень», - розповідає чоловік.

Як розповіла завідувачка лабораторії центру СНІДу Наталія Іщук, з початку року лабораторією проведено 25 тисяч досліджень.

«В лабораторії проводять загальноклінічні дослідження, імунологічні дослідження, визначення СД-4 та лімфоцитів, біохімічний аналіз крові, загальноклінічний аналіз крові, тестуємо на ВІЛ інфекцію», - каже Наталія Іщук.

Зі слів директора Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Хмельницької обласної ради Олександра Касяндрука, реактивів і реагентів для лабораторії вистачає до кінця поточного року.

«Аналізатор надпотужний. Ми зможемо робити 100-150 досліджень за зміну. Але, ми використовуємо його, на жаль, не в повному обсязі. Але, поки що, така ситуація. Все це купується за кошти НСЗУ. На жаль, все подорожчало, на жаль ми будемо мати з наступного року проблеми, якщо не додадуть фінансування», - говорить Олександр Касяндрук.

Як сказав директор, гуманітарна допомога частково перекриває витрати на утримання лабораторії центру СНІДу.

«Деякі реактиви та реагенти нам дають, як гуманітарну допомогу: це тести для визначення ВІЛ у вагітних. І деяка допомога у вигляді виробів медичного призначення: пробірки, шприци, ланцети для забору крові. Це дуже важлива допомога, але це, приблизно 10-15% від потреби. На жаль, нам потрібно витрачати 750 – 800 тисяч гривень власних коштів», - каже Олександр Касяндрук.

За словами Наталії Іщук, у 2020 році лабораторія провела 130 тисячі тестів, у 2021 році – 109 тисяч тестів.

Читайте також

  • Шахраї ошукали жителів Хмельниччини на понад 90 тисяч гривень. Які схеми використовують.
  • Суд обрав запобіжний захід хмельничанину, якого підозрюють у держзраді.
На початок