Історія лікарки-інтерна з Харкова, яка втікала від війни у Хмельницький

Історія лікарки-інтерна з Харкова, яка втікала від війни у Хмельницький

Історія лікарки-інтерна з Харкова, яка втікала від війни у Хмельницький
. Фото: Суспільне Хмельницький

65 евакуйованих з окупованих територій медичних працівників офіційно працевлаштовані на Хмельниччині.

Про це Суспільному розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Завроцький.

Лікарка-інтерн з Харкова, 25-річна Марія Білоцька евакуювалась до Хмельницького після повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. До переїзду на Хмельниччину дівчина навчалась і працювала у Харкові.

«Я вчилась в Харківському національному медичному університеті. Інтернатуру там майже вже закінчила, третій рік уже пішов. Працювала в державному закладі, це Державний заклад акушерства, гінекології й продуктології МОЗ України, він знаходиться і місті Харків», - розповіла Марія Білоцька.

У Хмельницькому обласному перинатальному центрі Марія працює з березня.

«24 лютого зранку ми всі поїхали ще на роботу, у Харкові. Не вірилось до останнього, що таке можливо. Знаходились ми в Харкові до 6 березня, потім вирішили, що потрібно їхати. Знайшли евакуаційний потяг і евакуювались до Хмельницького. Мама і дві молодші сестри, вони вже дорослі, вони вирішили їхати далі, до Німеччини. А я лишилась тут, бо три роки тому я вийшла заміж, в мене чоловік тут, в мене чоловік весь час тут», - говорить дівчина.

За словами Марії Білоцької, тато залишився у Харкові.

«Він рішив що для нього переїзд - це буде втрата всього. А так, поки є ще де жити, то він рішив, що залишиться і буде чекати нас дома», - каже Марія.

Як розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Завроцький, працевлаштувались на Хмельниччині за час повномасштабного вторгнення 65 медичних працівників.

«Це не тільки лікарі, це і середні медичний персонал. З них, 20 медичних працівників в нас працевлаштовані за основною роботою. Інші являються сумісниками. Серед них також є 10 інтернів, які проходять в нас навчання», - говорить директор департаменту охорони здоров’я Хмельниччини.

Олександр Завроцький додає: були й лікарі, які офіційно не працювали, проте безкоштовно консультували пацієнтів.

Читайте також

На початок