Пенсіонери з Польщі та Франції волонтерять у Хмельницькому

Пенсіонери з Польщі та Франції волонтерять у Хмельницькому

Пенсіонери з Польщі та Франції волонтерять у Хмельницькому
. Фото: Суспільне Поділля

Пенсіонери з-за кордону перейнялися війною в Україні, створили фонд допомоги військовим та цивільним на деокупованих територіях і переселенцям, а далі й самі вирушили в Україну. Про це Суспільному розповів сімдесятирічний колишній журналіст Оллі Дюк. За його словами, він та його товаришка перетнули український кордон 28 квітня, і поки не планують повертатися. Обоє волонтерів із Хмельницької організації «Шанс на життя», яка стала міжнародною.

«Я Богдан, мені 7 років. Ми з мамою ховалися в підвалі 10 днів, тому що ззовні були великі вибухи. Я замерз, бо тут вогко. Я наляканий і мені погано», - так від імені семирічного українського хлопчика підписав свою картину іноземний волонтер, громадянин Франції Оллі Дюк. За його словами, хлопчик з матір'ю тікали від війни в Україні за кордон, і в Польщі їм надала прихисток родина подруги Оллі - Джоанни Горскі.

Картина іноземного волонтера, громадянина Франції Оллі Дюка
Картина іноземного волонтера, громадянина Франції Оллі Дюка. Фото: Суспільне Поділля

Оллі написав кілька полотен про війну, ще коли не був в Україні. А далі разом із Джоанною вони створили фонд, куди люди з Західної Європи перерахували майже 18 тисяч євро, та вирушили в Україну. У будиночку на колесах побували спочатку у Львові, тепер мешкають біля хабу для переселенців у Хмельницькому.

«Я був журналістом в Британії протягом 28-ми років в національній газеті «Лондон». Мені ніколи не доводилося бувати в гарячих точках світу. Якщо буде потреба, я хоч зараз готовий туди їхати. Я збираю історії людей в Україні, які опинилися в епіцентрі війни, та викладаю в себе на сторінці в соцмережі. Багато людей дуже шоковані тим, що відбувається в центрі Європи, намагаються допомогти й вірять, що Україна переможе», - розповів волонтер з Франції.

" Будиночок на колесах" іноземних волонтерів.
" Будиночок на колесах" іноземних волонтерів. Фото: Суспільне Поділля

Як розповіла Джоанна, в Польщі залишила свою велику родину та зрозуміла: волонтерство – у її природі.

«Коли ми це зробили, то зрозуміли, що нам подобається допомагати людям, бо це в наших серцях. Я сама з Польщі, але була в багатьох країнах, і для мене важливо, щоб всі країни були в союзі», - каже волонтерка з Польщі.

Зі слів Оллі та Джоанни, благодійні гроші витрачають на потреби військових і цивільних, які опинилися на окупованих російськими військами територіях та вже визволених від них, і повертатися додому поки не планують.

Читайте також

  • Ліцей з Хмельниччини відправив на передову 14 тисяч банок тушонки.
  • Лікар з Херсона розповів, як евакуювався у Хмельницький.

Читайте новини у нашому Телеграмі - https://t.me/suspilnepodillya

На початок