У Хмельницькому створюють патріотичний стінопис

У Хмельницькому створюють патріотичний стінопис

У Хмельницькому створюють патріотичний стінопис
. Суспільне Поділля

Патріотичний мурал українки з мечем та крилом створюють в середмісті Хмельницького. Авторка ідеї, київська фотохудожниця, що займалась стінописом у столиці Євгенія Фуллен розповіла Суспільному, з початком повномасштабного вторгнення переїхала з родиною до Хмельницького і настінним патріотичним зображенням вирішила прикрасити одну з адміністративних будівель міста.

Це зображення жінки з крилом лелеки та мечем та тлі українського прапора і колосків було створене у 2021 році. У мирний час планувалось разом із серією патріотичних муралів прикрашати будівлі Києва, але зараз кияни залишать його, як пам’ять Хмельницькому, розповідає авторка ідеї Євгенія Фуллен.

"Це центр міста, тут на наш стінопис буде дивитися багато людей і, я вважаю, що мотивуватися цим муралом і заряджатися позитивом", - говорить Євгенія.

Це зображення жінки з крилом лелеки та мечем та тлі українського прапора і колосків було створене у 2021 році. Фото: Суспільне
Це зображення жінки з крилом лелеки та мечем та тлі українського прапора і колосків було створене у 2021 році. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне Поділля

До створення стінопису в середмісті можуть долучитися всі охочі хмельничани та гості міста, це пришвидшує роботу, каже художниця, що керує розписом Олена Янко, яка теж переїхала із Києва на Хмельниччину. Вона зображує центр композиції – жінку. Люди можуть підходити просто під час прогулянки – попрацювати з фарбами та пензлем, каже художниця. Хмельничанка Надія Бондаренко-Зелінська вже шість днів долучається до створення мурала – працює із синім тлом прапора.

Матеріал для створення композиції – фасадна фарба, яка витримує будь-яку погоду, каже художниця Олена Янко. Фото: Суспільне
Матеріал для створення композиції – фасадна фарба, яка витримує будь-яку погоду, каже художниця Олена Янко. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне Поділля

"Я – юрист, викладач. Паралельно займаюсь волонтерством. Для мене це якраз той моральний вклад, це піднесення емоційно-інтелектуального настрою", - каже Надія.

Матеріал для створення композиції – фасадна фарба, яка витримує будь-яку погоду, каже художниця Олена Янко. За її словами, орієнтовно, якщо сприятиме погода, мурал завершать за два тижні.

На початок