Понад три сотні підопічних Хмельницького благодійного центру соціальної допомоги «Хесед - Бешт» на час карантину не виходять з домівок. Працівники центру забезпечують їх усім необхідним-розповідає директор Ігор Ратушний. За його словами, таким чином хочуть убезпечити від зараження коронавірусом літніх людей, які в групі ризику.
Подружжя Вєрєтіних – підопічні Хмельницького центру «Хесед-Бешт». Вони не мають в місті родичів, які могли б їм допомогти. Жінка пересувається квартирою на ходунках, чоловікові зробили дві операції.
"Ми повністю залежимо від Хеседа, нам допомогти більше нікому." 93-річний Ісаак Вольфович може виходити на вулицю, та від початку оголошення карантину залишається вдома. Новини дізнається від патронажної сестри "Зараз от така біда з цим корона вірусом, це взагалі жахливо. Я не ходжу на вулицю, та кажуть - в місті паніка, люди скуповують все."
Соціальна працівниця центру Світлана Карнатовська опікується двома хмельницькими родинами. Щодня 4 години вона надає допомогу кожній сім'ї. Під час карантину-також.
"В масках, в рукавичках, руки обробляємо, на вулицю їх не виводимо, вони просто на балконі сидять." За комунальні послуги-каже соцпрацівниця-сплатили завчасно.
"На час карантину ми платити не ходимо, нам заборонили, і в магазин 1 раз в 3 дні, щоб нечасто ходити." Усі підопічні центру отримали на період карантину продуктові набори каже Світлана Карнатовська
"Там входить крупа, мука, рис, макарони, олія, цукор-все, що треба для прожиття." "Крім того, 50 гарячих обідів розвозимо до дверей, додому. Хліб, молоко в службах доставки можуть замовити. Люди отримати додаткові гроші на карточки, і ці гроші вони можуть використати. Інтерактивно. Головне, щоб люди не виходили на вулицю, щоб вони дотримувались карантинного режиму, не їздили в транспорті, щоб ця епідемія була приборкана." Підопічних центру забезпечили не лише продуктами та патронажним супроводом, розповідає підопічний Хмельницького центру соціальної допомоги «Хесед - Бешт» Ісаак Вєртін "Обігрівача на зиму купили, пересувний санвузол для жінки, ходунки, мені оплатили операцію з заміни стегнового суглоба і кристалика на оці. Останнє, що безкоштовно нам придбали - пральна машинка-автомат." У центрі працюють на громадських засадах волонтери - каже директор центру Ігор Ратушний.
"В нас є волонтерський центр, який об'єднав 30 молодих людей, які зараз на карантині, є соціальне таксі, ми їх забезпечили засобами захисту, і вони обслуговують близько 320 осіб в області."
Менеджер соціальної реабілітації центру Алла Клопотюк розповідає: усе більше благодійників – українських, хмельницьких та з іноземних християнських фондів - готові надати допомогу. Вони безкоштовно працюють у центрі чи надсилають гроші і засоби гігієни для соцпрацівників.