Вісім автомобілів з допомогою для українських військових відправили за перший день роботи волонтерського центру у приміщенні Хмельницького політехнічного коледжу. Про це розповів керівник Штабу опору Хмельницького політехнічного коледжу проти російських окупантів Вадим Овчарук. За його словами, люди приносять їжу, гроші, засоби гігієни для українських захисників, а волонтери все це запаковують у коробки та відвозять нашим воїнам.
Яблука із власного саду привіз для українських військових Олексій Потапкін. Чоловік розповідає, що сьогодні зробив це уперше. За його словами, в машині лежать у ящиках 300 кілограм. Олексій Потапкін повезе їх одразу військовим.
Продукти харчування, зокрема, вермішель, крупи, печиво, олію та ліки приносять до волонтерського центру люди для українських військових, розповідає керівник Штабу опору Хмельницького політехнічного коледжу проти російських окупантів Вадим Овчарук. Сьогодні принесли подушки.Розповідає: "Ми тільки сигарет на 50 тисяч взяли. Бо деякі хлопці, вони і сигарет не мають. І веземо гроші, всі гроші до копійки. Вчора 150 тисяч відправили на бронежилети. 150 тисяч віддали готівкою, 100 тисяч зараз веземо.150 тисяч прийшли бізнесмени, знов перерахували на бронежилети".
Вадим Овчарук показує ящик із флісовими кофтами для захисників. У машинах є упаковки з води, які відправляться для українських воїнів. Чоловік каже, що допомогу військовим привозять як звичайні жителі, так і підприємці: "Цукор, гігієнічні засоби, вода в півторалітрових пляшках, масло зброярне нам зараз треба. Нам треба такі туристичні набори з газом і з горілкою, щоб можна було в польових умовах собі щось нагріти. Нам потрібна зараз швидкість, мобільність, згуртованість. Ми повинні це все швидко робити, а не думати, що завтра хтось зробить".
Маскувальну сітку та мед з власної пасіки приніс Сергій Савчук разом із дружиною Наталією. Подружжя каже, що допомагають військовим ще з 2014 року.
Волонтерський центр почав працювати вчора, 25 лютого. За перший день з нього відправили вісім автомобілів з допомогою для військових, розповідає викладачка коледжу та волонтерка Маріна Рой. За її словами, волонтери центру сортують допомогу, підписують та запаковують. Допомагають це робити й діти викладачів.
Запаковувати та заносити коробки допомагає сімнадцятирічний студент Антон Паюк. Хлопець каже, що приєднався до волонтерів сьогодні.
Як розповів Вадим Овчарук, у волонтерському центрі також надають допомогу та притулок переселенцям.
Що відомо
- В обласному центрі допомогу для українських військових та переселенців, зокрема, приймають також у приміщеннях кінотеатру імені Тараса Шевченка, третього корпусу Хмельницького національного університету, приміщенні обласної екологічної інспекції на вулиці Франка, у приміщенні громадської організації "Захист об`єднання волонтерів" на вулиці Кам’янецькій (в приміщення колишнього пологового будинку).