На Хмельниччині 69 жителів тричі вакцинувались проти COVID-19. З них 38 осіб отримали додаткову третю дозу та 31 людина - бустерну дозу, розповіла головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Світлана Лукаш. В чому відмінність бустерної дози від додаткової, та якими вакцинами щеплюють, Суспільне дізнавалось.
Наталія прийшла вакцинуватись Коронаваком вдруге. Каже, хоче отримати і третє щеплення проти коронавірусної інфекції: "Планую, щоб захищатись від хвороби".
Вдруге вакцинується сьогодні й Володимир. Лікарка Олена Старовіна пояснює йому: "Сьогодні друга доза в вас. Дані в лікаря. З завтрашнього дня можете отримати сертифікат про вакцинацію. Рекомендації такі самі. Ліки свої приймаєте за розкладом, нічого не відміняєте".
Через 6 місяців прийде ще і за третьою, розповідає Володимир: "Обов’язково. Щоб жити трошки ще".
Лікарка Олена Старовіна, яка в центрі вакцинації оглядає пацієнтів перед щепленням, розповіла, що в день отримати третю, бустерну вакцину проти COVID-19 приходить до 20 людей: "Вже люди більш-менш знають про те, що дозволили з 18 років бустерну дозу, потрошки приходять".
За словами лікарки, перед третім щепленням додаткові аналізи здавати не обов’язково: "Зазвичай ті, що приходять на третю дозу, то вони йдуть сюди після консультації з сімейним лікарем. Взагалі, таких специфічних аналізів здавати не потрібно. Головне, щоб було нормальне самопочуття і, відповідно, нормально перенесені попередні дві дози вакцини".
Від 6 до 9 місяців після другої дози - такий рекомендований період введення третьої бустерної дози вакцини, яка підсилює імунітет, що з часом має властивість згасати. про це говорить головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Світлана Лукаш. Вона пояснює, чим відрізняється бустерна доза від додаткової третьої дози: "Третя доза, додаткова доза, вводиться певним категоріям населення, які мають ослаблений імунітет і немає гарантії, що імунітет сформується після введення другої дози. Тому таким категоріям передбачено введення третьої дози через 28 днів після отримання другої дози. Бустерна доза розрахована на те, що з часом фізіологічний імунітет проти COVID-19 знижується, і її рекомендований термін введення від 6 до 9 місяців".
Також, за словами Світлани Лукаш, бустерна доза, на відміну від додаткової третьої дози, продовжує дію ковід-сертифікату на 270 днів. Додає: "Бустерною дозою зараз активно щеплюються медичні працівники, тому що вони були найперші, хто почав отримувати щеплення проти COVID-19. Тому вони підходять під категорію людей, які отримали щеплення від 6 до 9 місяців, і вони зараз найактивніше щеплюються".
Бустерна доза є рекомендованою. Щеплюватимуть лише двома вакцинами, каже Світлана Лукаш: "Рекомендоване введення бустерної дози мРНК вакциною, тобто, це Модерна і Файзер. Єдине, що після Коронаваку рекомендовано введення Файзер. Це було рішення національно-технічної групи з питань імунізації, і ми його притримуємось".
За словами чиновниці, дітей поки не планують щеплювати втретє.