У Хмельницькому попрощалися із загиблим на сході України воїном

У Хмельницькому попрощалися із загиблим на сході України воїном

У Хмельницькому попрощалися із загиблим на сході України воїном
. Фото: Суспільне

Сьогодні, 22 листопада, в Хмельницькому попрощались із бійцем восьмого окремого полку спецпризначення Убертом Мрачковським. Як розповів Суспільному офіцер групи зв’язків з громадськістю Олег Фугело, Уберт Мрачковський загинув 19 листопада під час виконання бойового завдання на Луганщині. Бійцю було 33 роки, в нього залишились дружина та дитина.

Рідна тітка Уберта Мрачковського Олена Моргуненко виховувала його після смерті матері. Каже: племінник служив за контрактом в Збройних силах України з 2006 року. Він, зі слів жінки, другий військовий з їх родини, що загинув на Сході. Олена Моргуненко розповідає: "Я його в армію відправляла, на присязі в нього була. Потім, коли він пішов в контрактну службу, я приїжджала до Львова, він в десантниках служив".

Пригадує, як перед смертю племінника їй снився сон: "Дивлюся: гора така і ліс. І він обгорілий, і стоять отак солдати обгорілі. Підіймають на мене автомати і хочуть мене застрелити. І ці кулі пролітають мимо. І я думаю: напевно, з армії буде звістка нехороша".

Артем Комісарчук – бойовий побратим Уберта Мрачковського. Каже, що познайомилися в 2014 році на службі в 51 мобільній бригаді. Пригадує: "Уберт мав певний досвід професійний, його зразу поставили старшим групи. Він був людиною, на яку дивився і розумів, що це є професіонал своєї справи, і ти не боявся за свою країну. Просто, коли я в п’ятницю гортав новини і побачив його фотографію, то подумав, що це якийсь невдалий жарт".

Офіцер групи зв’язків з громадськістю 8 полку Олег Фугело каже: Уберт Мрачковський загинув 19 листопада на Луганщині. "Наш боєць під час виконання завдань за призначенням в районі Жолобка Операції Об’єднаних сил, будучи на позиції, отримав поранення, несумісне з життям. Це для кожного з нас бойовий побратим, це велика людина, професіонал своєї справи, людина, яка показувала приклад", - додає пресофіцер.

Уберту Мрачковському було 33 роки, в нього залишилась дружина і син. Указом Президента України від 21 листопада військовослужбовця нагороджено орденом «За мужність» ІІ ступеня посмертно.

Поховали Уберта Мрачковського в Хмельницькому на Алеї слави кладовища в мікрорайоні Ракове.

На початок