1100 метрів злітно-посадкової смуги в хмельницькому аеропорту наразі зробила підрядна організація, яка виконує ремонтні роботи, каже директор летовища Валерій Сорока. Всього на проведення ремонтних робіт Хмельницького аеропорту з обласного бюджету взяли 6,5 мільйонів гривень, з міського – 4,5. Про це Суспільному розповів заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук. Чи може Хмельницький аеропорт бути повноцінним та приймати авіарейси? Суспільне дізнавалася подробиці.
Робітник Євгеній здійснює герметизацію швів на злітно-посадковій смузі хмельницького аеропорту. Далі вимірює довжину шва, аби визначити відрізок зробленої роботи. Протяжність злітно-посадкової смуги становить два кілометри 200 метрів, з яких половина уже зроблена, розповідає підрядник Сергій Кобець: "Ремонтуємо старі шви, які були залиті в 1980-х роках. Зараз нові технології".
Якщо виграє тендер, каже Сергій Кобець, наступним етапом буде облаштування огорожі: "Треба обгородити по периметру, бо на смугу часто вибігають і собаки, і лисиці. Будь-яке будівництво починається з огорожі".
Наразі розпочали процедуру підготовки документів до сертифікації статусу аеропорту як аеродрому, говорить директор Валерій Сорока. Зазначає: також подали заявку до державіаслужби, аби відновити вантажні перевезення. "Ми очікуємо в першій декаді листопада державну комісію. Сьогодні ми на завершенні ремонту злітно-посадкової смуги, з неділі розпочнемо її маркування, готуємо відповідну документацію. З 25 листопада вступає новий наказ з державіаслужби України щодо проведення сертифікації аеродрому, і ми почнемо робити перші кроки, аби в наступному році отримати статус нашого комунального підприємства зі статусом аеродрому", - каже Валерій Сорока.
Одна з вимог проходження сертифікації - закупівля обладнання вартістю один мільйон 200 тисяч гривень, яке використовуватимуть для виявлення у багажах заборонених предметів, додає директор аеропорту.
Процес проходження сертифікації під вантажні перевезення затягнувся, розповідає заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук: "Україна доєдналася до Європейської мережі «Відкрите небо». Були змінені переліки документації: ті аеропорти, де існувала сертифікація, будуть проходити нову, коли закінчиться термін старої. Так як в Хмельницькому її не було, то потрібно проходити сертифікацію по великому колу з більшою кількістю документів".
За словами чиновника, щоб бути повноцінним аеропортом і приймати авіарейси, потрібен капітальний ремонт злітно-посадкової смуги, який, за попередніми розрахунками, коштуватиме більше двох мільярдів гривень. Претендувати на державне фінансування хмельницький аеропорт зможе після того, як матиме готову проєктно-кошторисну документацію. За словами Володимира Гончарука, зараз вона на завершальній фазі та до кінця року має бути готова: "Згідно з новими процедурами, потрібно не лише проєкт зробити, а й експертизи, оцінку впливу на довкілля, цілий комплекс документів, щоб вийти на кінцеву стадію. Тобто, наявна проєктно-кошторисна документація з повністю всіма іншими додатковими документами, які необхідні згідно державних вимог. Ми сподіваємося на підтримку народних депутатів і коштів від кабінету міністрів України".
Перший вантажний літак планують прийняти навесні 2022 року.