У Хмельницькому навчають розпізнавати фейки та маніпуляції в інфопросторі

У Хмельницькому навчають розпізнавати фейки та маніпуляції в інфопросторі

У Хмельницькому навчають розпізнавати фейки та маніпуляції в інфопросторі
. Фото: Суспільне

Фестиваль інфомедійної грамотності розпочався у Хмельницькому. Його організатор - централізована бібліотечна система міської ради, каже її директорка Тамара Козицька. За її словами, мета фестивалю – навчити суспільство аналізувати інформацію, пояснити роботу медіа та їх впливу на суспільство, навчити розрізняти пропаганду, фейки та маніпуляції у ЗМІ. Фестиваль триватиме з 19 по 22 жовтня.

Перший захід фестивалю інфомедійної грамотності – медіа гра "Критикотики", що відбувається в центральній міській бібліотеці Хмельницького. Головний герой – кіт Інжир, з різними емоціями, завданнями. Тренерка заходу Світлана Сінькова розповідає: "Головне завдання – нагодувати кота рибками. Ви витягуєте дві карти, з яких обираєте одну, на яку хочете відповісти. Одну залишаєте собі, другу ставите під низ колоди. Потрібно навести якомога більше прикладів маніпулятивної реклами".

Додає: за кожне виконане завдання учасник отримує фішку з рибками. Переможе той, хто назбирає найбільше фішок і нагодує кота. "Мета гри – розвинути в учасників критичне мислення. Надаються різні ситуації, різні завдання, які людина має виконати. Можна шукати приховану рекламу в цьому завданні, маніпуляцію, пропаганду", - пояснює Світлана Сінькова.

Учасниця медіа гри Оксана Ратушняк працює директоркою центру професійного розвитку педагогічних працівників. Каже: якісна медіа освіта зараз необхідна педагогам, аби навчати цьому дітей. "Ми повинні самі вчити це і навчати цьому дітей дітей. Адже вибирати інформацію з великого об’єму і вміти нею користуватися – це те, що повинні вміти всі", - каже Оксана Ратушняк.

Фестиваль інфомедійної грамотності в Хмельницькому відбувається вперше, каже директорка централізованої бібліотечної системи Тамара Козицька. Переконана, що проблема з медіа грамотністю в суспільстві виникла через довіру традиційним засобам масової інформації. "Люди звикли довіряти телевізору, газетам, новинам. Раз про це хтось розповідає, значить, це і є правда, і треба вірити. Але люди не знають, що таке факт і судження, що таке інформування і маніпуляція. Це такі базові поняття, про які потрібно розповісти", - каже Тамара Козицька.

Фестиваль триватиме з 19 по 22 жовтня і відбуватиметься у формі тренінгів, уроків та ігор у всіх бібліотечних закладах Хмельницької громади.

Читайте також

  • Два підземні сміттєві контейнери за 650 тисяч встановили у Хмельницькому
  • Стрільці з Хмельниччини завоювали друге загальнокомандне місце на чемпіонаті України
На початок