Два підземні сміттєві контейнери за 650 тисяч встановили у Хмельницькому

Два підземні сміттєві контейнери за 650 тисяч встановили у Хмельницькому

Два підземні сміттєві контейнери за 650 тисяч встановили у Хмельницькому
. Фото: Суспільне

Два сміттєвих підземних контейнери встановили на вулицях Володимирській, 78 та Соборній, 26 у Хмельницькому. Начальниця відділу благоустрою департаменту інфраструктури міста Тетяна Циб каже: всього у місті таких контейнерів - 12, 10 з яких облаштували за гроші з міського бюджету.

У центрі Хмельницького з’явилося два нових контейнерних майданчики для сміття. Один із них розташований на вулиці Володимирській, 78. Мешканець цього будинку Владислав задоволений облаштуванням нового сміттєвого контейнера: "Краще, щоб були такі контейнери. З тих, що були, безхатьки викидають все. А тепер це все закинув, і нормально".

Чотири роки у цьому місці на підземний сміттєвий контейнер чекала ще одна місцева жителька Наталя. Та, додає, не всім мешканцям будинку сподобається місце розташування, бо клумбу зайняли.

Незадоволена розташуванням другого сміттєвого контейнера, що на вулиці Соборна, 26, продавець Людмила, яка працює у магазині поряд: "Не всі вміють ним користуватися. Тут центр міста, зупинка. Вважаю, його потрібно було ставити в іншому місці".

Всього у місті таких контейнерів 12. Їхня особливість - підземна виїмка, у яку поміщається сміттєвий бак. Зверху є циліндр з кришкою, у яку потрібно викидати сміття. Для виїмки сміття люк, на якому розміщений циліндр, відкривається, розповідає начальниця відділу благоустрою департаменту інфраструктури міста Тетяна Циб. Додає: загальна вартість встановлення одного контейнера разом з облаштуванням коштує 325 тисяч гривень.

Наявність підземних контейнерів, особливо у центральній частині міста, унеможливлює розвіювання та поширення різних небезпечних відходів, переконана екологиня Наталія Миронова: "Їх будівництво передбачає герметичну урбанізацію, тобто, унеможливлюється надходження різних забруднюючих речовин у грунт. Тому з цієї точки зору наявність таких контейнерів - це і привабливий вигляд, і не забруднення земельних ділянок".

За словами Тетяни Циб, цього року нових підземних смітників у місті не встановлюватимуть. Планують це робити наступного року.

На початок