Хмельниччина отримала гуманітарну допомогу для боротьби з ковід-19

Хмельниччина отримала гуманітарну допомогу для боротьби з ковід-19

Хмельниччина отримала гуманітарну допомогу для боротьби з ковід-19
. Фото: Суспільне

Препарати американського виробництва для лікування хворих на коронавірус передали на Хмельниччину. Про це розповів директор обласної бази спеціального медичного постачання Руслан Сивак. За його словами, ліки - благодійна допомога. 590 флаконів Бамланівімабу та 1180 - Етезевімабу зберігають зараз в холодильних камерах.

Завідуюча аптечним складом №1 бази спеціального медичного постачання Наталія Лепетун показує холодильники з препаратами проти коронавірусу: "Ця гуманітарна допомога надійшла вчора. Холодовий ланцюг дотриманий. Це два види препаратів в ампулах".

590 флаконів Бамланівімабу та одна тисяча 180 - Етезевімабу зберігають зараз при температурі +4 градуси за Цельсієм, каже Наталія Лепетун. Додає: термін зберігання до лютого 2022 року і до квітня 2022 року.

Директор обласної бази спеціального медичного постачання Руслан Сивак пояснює: медикаменти зберігатимуть тут, поки обласний департамент охорони здоров’я не розподілить їх між лікувальними закладами. Каже, загальна вартість цих лікарських засобів 15 мільйонів 484 тисячі гривень.

Як розповідає директорка комунального підприємства "Хмельницька інфекційна лікарня" Оксана Піддубна, отримають препарат заклади, які надають допомогу хворим на ковід-19. Додає: таких закладів у нас в області вісім. "У місті Хмельницькому два - інфекційна лікарня та міська лікарня. І в інших регіонах нашої області. Кожен заклад отримає приблизно запас ліків на 80 хворих", - каже Оксана Піддубна.

Ліки ефективні, якщо їх ввести у перші п'ять днів хвороби. Препарат колотимуть внутрішньовенно за направленням сімейного лікаря та хворим з групи ризику, додає лікарка: "Зокрема, хворі похилого віку, яким за 60, хворі, які мають надмірну вагу, хворі, які мають супутні захворювання нирок, легень, з імунодефіцитними станами, вагітні", - каже лікарка.

Нині у Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 158 людей з діагнозом ковід-19 . Надалі заклад прийматиме поки що тільки таких хворих.

Читайте також

На початок