17 протоколів склали на паліїв сухого листя, яких виявив дрон-спостерігач у Хмельницькому

17 протоколів склали на паліїв сухого листя, яких виявив дрон-спостерігач у Хмельницькому

17 протоколів склали на паліїв сухого листя, яких виявив дрон-спостерігач у Хмельницькому
. Фото: Суспільне

За допомогою дрона інспектори «Муніципальної дружини» відстежують людей, які спалюють суху городину. Директор підприємства Роман Цимбалюк розповідає: розводити багаття заборонено правилами благоустрою. Апарат для відстеження купили у червні за кошти міського бюджету. На порушників складають протокол та пояснюють їм про шкоду спаленого листя.

Дрон піднімається у повітря на висоту 106 метрів, розповідає директор підприємства «Муніципальна дружина» Роман Цимбалюк. Каже, з цієї висоти апарат відслідковує, де спалюють суху городину та листя у різних мікрорайонах міста. Зокрема, інспектори патрулюють мікрорайон Лезневе.

- Режим розширення відео дає можливість чітко побачити, яке саме правопорушення і встановити особу, тобто лице, правопорушника. Відео долучається до адміністративної комісії згідно 152-ї статті правил благоустрою території міста.

Роман Цимбалюк пояснює: дрон купили за гроші з міського бюджету у червні. Витратили на це 48 тисяч гривень. Підприємство першим в Україні придбало саме цю модель.

Інспектор Микола Ткачук, який керує дроном, пояснює:

- Є чотири пропелери, камера, яка знімає, батарея. По периметру теж камери, щоб дрон бачив, куди летіти, щоб облетіти електродроти, будівлі.

Роман Цимбалюк додає:

- Дрон має шість датчиків, і він оминає всі ці перепони, лінії електропередач, будівлі, птахів, навіть гілля на деревах.

Житель мікрорайону Лезневе Олександр Білаш каже:

- Листя нема опалого, в мене є бур’яни. У мене є яма компостна, я туди все скидаю, і так воно перегниває. Я потім це як добриво використовую. Не палимо ми, я не бачив, щоб тут палили на вулиці.

Всього дрон має шість камер. Микола Ткачук розповідає: апарат патрулює територію радіусом чотири кілометри, батареї вистачає на тридцять хвилин. Запускають дрон з рівної поверхні за допомогою пульта керування. Тут є два важелі, під’єднаний телефон. Територію, над якою літає апарат, на екрані бачить інспектор.

Дрон піднімається на висоту 106 метрів та відслідковує, де спалюють суху городину та листя.
Дрон піднімається на висоту 106 метрів та відслідковує, де спалюють суху городину та листя. Фото: Суспільне

З першої спроби дрон фіксує, де палять багаття, і працівники муніципальної дружини їдуть на це місце, каже інспектор Олег Логвин:

- Побачили дим, зайшли до господарів, склали адмінпротокол. І пояснили, що треба робити з такими відходами.

Галина Коркішко проживає в мікрорайоні Лезневе. Каже: суху городину та листя не спалює, а компостує. Робить це протягом трьох років. Перегній використовує як добриво для городу. Показує бочки з компостом:

- Раз, два, три. Там ціла ванна. Беру звідси під грядки. Отаке воно це все перегнивше, перепрівше.

За словами Романа Цимбалюка, дрон у них на підприємстві один. Патрулюють з його допомогою Хмельницький. Якщо буде завдання, каже Роман Цимбалюк, відстежуватимуть паліїв сухої городини й у громаді.

Завідувачка кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету Наталія Міронова каже, що листя вбирає викиди з автомобілів, і коли його спалюють сухим, це впливає на якість повітря, ґрунту та здоров’я людей:

- Це може призвести до формування таких астматичних ефектів, тому що дуже багато людей не можуть знаходитись у цьому диму. В результаті спалювання, наприклад, грунтові організми просто знищуються, і таким чином ми погіршуємо якість грунту, крім того, що він забруднюється ось цими речовинами, що надходять з атмосферного середовища.

Роман Цимбалюк додає: за період патрулювання за допомогою дрону інспектори склали 17 протоколів.

Читайте також

На початок