Хмельницький аеропорт отримає 200 мільйонів доларів інвестицій від турецьких компаній

Хмельницький аеропорт отримає 200 мільйонів доларів інвестицій від турецьких компаній

Хмельницький аеропорт отримає 200 мільйонів доларів інвестицій від турецьких компаній
. оригінал

На Хмельниччині представники турецьких компаній планують інвестувати кошти в розбудову нового великого терміналу, щоб аеропорт мав змогу займатись як вантажними, так і пасажирськими перевезеннями. Відповідне рішення прийняли під час зустрічі представників турецьких компаній з представниками влади у Хмельницькому. Про це повідомляється на офіційному сайті Хмельницької ОДА.

Голова облдержадміністрації Сергій Гамалій зазначив: повноцінне відновлення роботи аеропорту, за оцінками експертів, обійдеться у два мільярда гривень. Наразі іноземці готові інвестувати близько 200 мільйонів доларів.

“Потрібно здійснити техніко-економічне обґрунтування запропонованого інвестиційного проєкту, визначити спільну доступну модель залучення та повернення коштів,” – зазначив Сергій Гамалій. Додає: відновлення роботи аеропорту дуже важливе для розвитку області.

За результатами спілкування учасники зустрічі домовилися виконати детальніші розрахунки щодо обсягів можливих інвестицій і механізмів їх залучення та вже за кілька місяців зустрітися й розглянути умови співпраці.

Що відомо

  • Хмельницький аеропорт має загальну площу земельної ділянки 134,8 га, злітно-посадкову смугу розміром 2200х42 метра з твердим покриттям.
  • Розпочав діяльність у 1952 році внаслідок утворення окремої ескадрильї, яка входила до складу 98 загону Чернівецького авіапідприємства Українського управління цивільної авіації, що проіснувала до 1 жовтня 1971 року.
  • У 1984 році з нього було виконано перший авіарейс. У 1991 році на Хмельницькому аеропорту діяли вантажний та пасажирський термінали, а також митний пост.
  • Впродовж 1994-2009 років пасажиропотік Хмельницького аеропорту становив 80 тисяч пасажирів (в середньому 5300 осіб на рік), вантажопотік – 2 тисячі тон вантажів (133 тон щорічно) та загалом здійснено 5500 рейсів (366 рейсів на рік або 1 рейс щодня).
На початок