Перейти до основного змісту
В яких випадках можливий перехід на онлайн навчання на Хмельниччині

В яких випадках можливий перехід на онлайн навчання на Хмельниччині

В яких випадках можливий перехід на онлайн навчання на Хмельниччині
. Фото: Суспільне

Жовта епідеміологічна зона, до якої може з понеділка перейти Україна, не передбачає переходу освітнього процесу в режим онлайн, розповіла на брифінгу виконувачка обов’язків директора обласного департаменту освіти Дарія Басюк. Утім, додає, навчальні заклади працюватимуть безпечно «наживо» лише в разі 80% вакцинації працівників. Наразі, за її словами, закладів середньої освіти, де б щепилося 80 відсотків освітян, на Хмельниччині до 15-ти відсотків. Тож чи готові школи й ліцеї області до можливого дистанційного навчання?

Хмельницька гімназія імені Володимира Красицького №1, де навчається 760 учнів, і де минулого навчального року освітній процес двічі переводили на дистанційну форму через карантин. Учителька зарубіжної літератури і мистецтва Людмила Лисак розповідає:

- Ніхто не відмінить ніколи урок, він не замінить усе те, що можна дати на уроці, в живому спілкуванні.

Додає: при цьому знайшла чимало плюсів у навчанні онлайн. Найперший – не сидіти в школі за перевіркою контрольних і не носити пачки зошитів додому. Бо тепер у неї все – в телефоні, каже вчителька:

- Надсилати вони можуть в різній формі: в електронному варіанті, писати від руки і здавати від руки. Перевіряти роботи я можу, коли сиджу в черзі чи їду в траспорті, а не з пачкою зошитів. Це як користуватися звичайною косою і електричною, наприклад.

Увесь навчальний процес тепер можна проводити в режимі онлайн.
Увесь навчальний процес тепер можна проводити в режимі онлайн. Фото: Суспільне

Учителька додає: на платформі в гаджеті пише домашні завдання, тут є обговорення. Загалом, каже, використання освітньої платформи розширює її можливості:

- Я можу додати сюди безліч матеріалів, які необхідні. Для НУШу в мене тільки 12 підручників, тут я можу кинути хрестоматію, можу кинути тексти. Це максимально раціональна організація робочого часу. Після того, як ми почали працювати в класрумі, працювати дистанційно, повертатися до тих старих форм немає сенсу. На 1 вересня я вирішила, що навчання буде змішаним, ми не будемо чекати, що буде оголошено жовту, червону, помаранчеву зону.

Освітню платформу та застосунки до неї для педагогів і гімназистів адаптував вчитель інформатики Віктор Фелонюк. він вважає, що вчителі та старшокласники готові до дистанційного навчання:

- Школа готова, оскільки в нас є усна домовленість із колегами, що навіть під час звичайного навчання ми використовуємо дистанційні технології, щоб тримати в тонусі наших дітей в разі переходу на дистанційну форму.

Додає: щодо першачків, які в звичайній школі навчалися б у 5-му класі, то на перших же уроках інформатики їх знайомлять, як відбувається в гімназії навчання онлайн. Каже, за два-три тижні можливо повністю бути готовими до дистанційної форми, якщо буде необхідність.

Якщо будуть відповідні розпорядження з Кабміну, навчальні заклади Хмельниччини перейдуть на онлайн-навчання, каже виконувачка обов’язків директора обласного департаменту освіти Дарія Басюк:

- Заклади освіти утримуються за кошти платників податків. Це батьки, які, по-перше, зацікавлені в якості освітніх послуг, по-друге, щоби діти не були вдома без нагляду.

За її словами, лише в 15% закладів середньої освіти області показники вакцинації освітян дозволяють їм працювати в звичайному режимі навіть у червоній зоні:

- Жовта, помаранчева і червона зони – якщо заклад освіти має менше ніж 80% працівників вакцинованих, вони можуть переходити на дистанційну форму навчання. Ті цифри, які ми бачимо по вакцинації працівників освіти, вони, на жаль, нас не втішають.

Чиновниця додає: середній в області показник імунізації працівників освіти на сьогодні – 72 %.

Топ дня
Вибір редакції
На початок