Хмельницька міська рада подаватиме позов до суду на підприємство групи «Нафтогаз» – «Укргазвидобування», розповів Суспільному міський голова Олександр Симчишин. За його словами, на початку серпня міська рада звернулась в газовидобувну компанію, аби та продавала газ без посередників за меншою ціною, на що отримала відмову.
Чи є перспективним цей судовий позов?
Директор «Хмельницьктеплокомуненерго» Володимир Скалій каже: на сьогодні отримують газ для населення за ціною 7583 гривні за тисячу метрів кубічних.
Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів: міська рада передбачала, що «Укргазвидобування» не піде на умови продажу газу за меншою ціною.
""Укргазвидобування" говорить, що вони є частиною "Нафтогазу", і вони вважають, що "Нафтогаз" має постачати усім користувачам через дочірні підприємства, напряму – хто як вже бажає. Ми з цим не погоджуємось. Ми зараз готуємо позовну заяву до суду з тим, аби Господарський суд зобов’язав "Укргазвидобування" уклав угоду з нашими теплопостачальними підприємствами на постачання українського природного газу, собівартість якого зараз – 4-4,2 тисячі гривень за тисячу кубометрів", - каже міський голова. Та припускає, якою може бути ціна за тисячу кубометрів газу, на його думку, прийнятною в опалювальний сезон:
- Реально, нормальна ціна та, яка закладена в теперішньому тарифі – це в межах 6-6,5 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Це та ціна, з якою можна ефективно господарювати нашим теплопостачальним підприємствам. Та ціна, про яку зараз говориться – 21 тисяча гривень за тисячу кубометрів - це катастрофічна ціна. І якщо вона буде, то нам до кінця року треба додатково знайти 37 мільйонів гривень, аби розрахуватися за енергоносії.
Голова громадської організації "Хмельницький енергетичний кластер" Степан Кушнір вважає, що судовий позов міської ради, ймовірно, не матиме перспектив на виграш:
- Немає подібних успішних судових практик. Якщо б вони були, то цей шлях міг би бути швидким і зрозумілим. А зараз Хмельницька міська рада є першопрохідцем. Зрозуміло, що людям краще, коли вони купують державний газ, який належить їм, від державної компанії, яка його видобуває, з мінімальною націнкою. Або взагалі без націнки. Але, за таких умов не зможе існувати галузь, не зможе розвиватися, не зможуть бути залучені інвестиції в розвиток інфраструктури і не зможуть надаватися послуги.
Політолог Микола Олійник у позові Хмельницької міської ради вбачає політичний крок місцевої ради. Додає: судовий процес будуть максимально затягувати то тої пори, поки пройде черговий опалювальний сезон.
"Міська влада, щоб дати тепло, змушена буде піднімати тарифи. А потім скажуть: "Дивіться, президент прекрасний. Це ось такі погані міські голови, вони піднімають тарифи". Міський голова має турбуватися про мешканців міста. Відповідно, щоб підтримувати свої високі рейтинги, він зобов’язаний це робити. Хоч і прекрасно розуміє, що "Укргазвидобування" – це структурний підрозділ, і він не має повноважень робити якісь апаратні дії", - каже політолог. Та додає: на вартість газу можна буде вплинути, якщо з Хмельницького візьмуть приклад інші міста України, так само подаючи судові позови.
Читайте також
- У Хмельницькому планують перейменувати одну з вулиць на честь журналіста Георгія Гонгадзе
- У Кам’янці-Подільському подорожчає проїзд у громадському транспорті