1,5 мільйона гривень з держбюджету недоотримав Хмельницький на капітальний ремонт дитмайданчика

1,5 мільйона гривень з держбюджету недоотримав Хмельницький на капітальний ремонт дитмайданчика

1,5 мільйона гривень з держбюджету недоотримав Хмельницький на капітальний ремонт дитмайданчика
. оригінал

Про це Суспільному розповів начальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок. За його словами, минулого року Хмельницький увійшов у перелік міст для фінансування дитячих інклюзивних майданчиків з державного бюджету. Чому так сталося, і де братимуть кошти на завершення ремонтних робіт, дізнавалася Леся Боровець.

Проєкт на капітальний ремонт дитячого майданчика у парку імені Шевченка виготовили минулого року. Його вартість – 3,5 мільйона гривень, і аналогів в Україні поки що немає, каже начальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок.

"Загалом з державного бюджету на це було передбачено 1,5 мільйона гривень. 2 мільйона гривень було виділено з міського бюджету, і в нас закипіла робота. По суті до кінця листопада те, що ви бачите, було зроблено".

У грудні минулого року уряд скасував постанову, яка передбачала виділення нашому місту півтора мільйона гривень на інклюзивний дитячий майданчик, та прийняв іншу, в яку Хмельницький не увійшов, каже Василь Новачок. Роботи були призупинені.

"Велика частина з тих робіт, які зараз виконані, а саме ось ці бетонні конструкції хобі тони, вони виконані безоплатно, ми не змогли розрахуватися з підрядником. Потім вони мають покриватися штучним покриттям синтетичним, і можна буде вважати, що роботи по капітальному ремонту першої черги дитячого майданчика будуть завершені".

Хмельничанка Тетяна Руда щодня гуляє з дитиною в центрі міста. Для дітей, каже, дуже мало пристосованих місць для ігор.

"Якщо чесно, у нас в Хмельницькому не так багато є місць, куди можна сходити з дітьми, щоб вони погралися, і взагалі провели весело час. Я думаю, що якщо у нас буде побільше таких місць, то це найкраще для міста".

Держава не виявляє бажання фінансувати цей об’єкт надалі, додає Василь Новачок. Каже, проситимуть кошти з місцевого бюджету.

"Ми будемо просити депутатів міської ради для того, щоб проголосували в міському бюджеті при внесенні змін у квітні, додатково півтора мільйона гривень на завершення робіт по цій частині майданчика. Цих півтора мільйона гривень ми могли б передбачити на продовження ремонту майданчика цього і надалі. Там по суті в планах було тільки замінити покриття. Встановивши там штучне покриття, можна було б вважати, що маємо повністю завершений об’єкт".

Можливість дофінансувати капітальний ремонт дитячого майданчика розглядатимуть за підсумками першого кварталу, каже начальник фінансового управління Хмельницької міської ради Сергій Ямчук. Додає: Кабінет міністрів зменшив фінансування низки проєктів Хмельницького на загальну суму 11 мільйонів гривень.

"Враховуючи важливість і пріоритетність даного об’єкта, то ми думаємо, що ми будемо все робити для того, щоб винайти кошти і завершити даний об’єкт. Все залежить від того, наскільки ми зможемо перевиконати дохідну частину за перший квартал, наскільки ми закриємо в першу чергу захищені статті, тому будемо орієнтуватися, і більш точніше зможемо сказати десь в перших числах квітня".

Нагадаю, ще один інклюзивний дитячий майданчик встановили минулого року у парку імені Чекмана. Його вартість – півтора мільйона гривень. Там штучне наливне покриття на бетонній основі, три вмонтовані батути, дитячі атракціони, в тому числі для дітей з обмеженими фізичними можливостями – балансир, карусель, гойдалка тощо. Планується будівництво ще двох черг майданчика при належному фінансуванні.

На початок