Хмельницький у воді: підтоплена багатоповерхівка та затоплений ринок. Як вирішуватимуть проблеми

Хмельницький у воді: підтоплена багатоповерхівка та затоплений ринок. Як вирішуватимуть проблеми

Хмельницький у воді: підтоплена багатоповерхівка та затоплений ринок. Як вирішуватимуть проблеми
. Суспільне Поділля

Дві вулиці Хмельницького – Вокзальну та Геологів, що пролягає через речовий ринок, – затопило через дощ, який триває вже добу. Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків директора комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг Володимир Шваєнко. Також на вулиці Зарічанській, 30 затопило підвал 14-поверхівки, поскаржилася мешканка будинку Галина Гутник.

В будинку на вулиці Зарічанській, 30 вперше за тридцять років затопило підвальне приміщення. Його мешканка Галина Гутник показує щитову, де знаходяться електроприлади. Додає, рівень води зростає вже протягом доби, поки йде дощ, та піднімається кожних п’ять хвилин. Якщо негода продовжиться – затопить підвал і дійде до першого поверху

«Телефонували і на теплотрасу, і на аварійку, телефонували у міську раду - куди вже тільки не телефонували. Я не знаю, як рятуватися», - каже жінка.

Мешканець будинку Олександр Кошельник говорить: під час дощів зазвичай топить лише вулицю Зарічанську.

«Дорогу було топило і поблизу все, але в підвалі води - такого ще не було», - розповідає чоловік.

У хмельницькій 14-поверхівці на вулиці Зарічанській, 30 у підвалі майже по коліна води - через дощ будинок підтопило. Фото: Суспільне. Поділля.
У хмельницькій 14-поверхівці на вулиці Зарічанській, 30 у підвалі майже по коліна води - через дощ будинок підтопило. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Головний інженер житлово-експлуатаційного об’єднання кооперативних будинків, яке обслуговує 14-поверхівку, Василь Каньовський говорить - проблема підтоплення виникла, оскільки через лотки теплотраси, яка проходить під будинком, вода потрапляє в підвал, тому вирішувати проблему буде теплопостачальна компанія.

А це – вулиця Геологів, на якій знаходиться Хмельницький речовий ринок. Зараз тут води – по кісточки. Продавець ринку Мухамед каже, що проблема з підтопленням вулиці виникає щороку і досі її ніхто не вирішив.

«Ринок не розвивається, каналізацію не роблять, обіцяють щороку, а все одно воно топить і топить. Піде дощ – і вже тут руху немає», - скаржиться підприємець з ринку.

Додає, така ситуація заважає торгівлі.

«Платимо оренду, надаємо людям робочі місця, а ринок для того, щоб тут було комфортно працювати, нічого не робить», - розповідає Мухамед.

На Хмельницькому речовому ринку знову по кісточки води. Це заважає торгівлі, кажуть продавці з ринку. Фото: Суспільне. Поділля.
На Хмельницькому речовому ринку знову по кісточки води. Це заважає торгівлі, кажуть продавці з ринку. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Продавчиня Лариса каже, що через негоду покупців немає.

«Багато людей не можуть до нас дійти, не можуть під’їхати, забрати товар. Взагалі, зайти в магазин подивитися, перейти на іншу сторону – дуже важко», - говорить жінка.

Виконуючий обов’язки директора комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг Володимир Шваєнко каже, проблема з затопленням вулиці Геологів виникла у зв’язку з підняттям рівня води в річці Плоска, яка знаходиться поруч. Зараз, говорить, це питання підприємство вирішити не може. Додає, сьогодні зранку затопило також вулицю Вокзальну, де не працює зливова каналізація. Задля того, аби ліквідувати підтоплення, викликали рятувальників.

На деяких вулицях Хмельницького воду довелося відкачувати пожежникам. Фото: Суспільне. Поділля.
На деяких вулицях Хмельницького воду довелося відкачувати пожежникам. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш розповідає, ще одна з причин затоплення хмельницького речового ринку – його хаотична забудова.

«Ринки розвивались якось несистемно, тобто кожен щось сам собі добудовував, десь перекривав, десь сам будував ці системи водовідведення. Десь вони відповідали вимогам, десь не відповідали. Власне, через це маємо такі проблеми зараз», - коментує посадовець.

Додає, зараз міська рада працює над вирішенням проблеми щорічних затоплень

«Ми зараз розробляємо проєктно-кошторисну документацію для проведення двох проколів під залізницею для того, щоб зробити два таких потужних стоки, які б дали можливість під час навантажень, коли велика вода йде, дати можливість випускати її», - зазначає Роман Примуш.

Читайте також

На початок