На Хмельниччині завершують будівництво нових водогонів у п'яти селах

На Хмельниччині завершують будівництво нових водогонів у п'яти селах

На Хмельниччині завершують будівництво нових водогонів у п'яти селах
. Фото: Суспільне

В п’ятьох селах Хмельниччини завершують будівництво водогонів за обласною програмою «Питна вода Хмельниччини» на 2021-2022 роки. З обласного бюджету на це вже взяли 12,8 мільйонів гривень.

Про це Суспільному розповів заступник начальника управління Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства Хмельницької облдержадміністрації Юрій Нагорічний.

За його словами, на реалізацію будівництва та реконструкції водогонів з обласного бюджету в цьому році візьмуть 49 мільйонів гривень.

Суспільне з'ясовувало, де зараз проходить будівництво водогонів та за яким алгоритмом жителі області можуть отримати централізоване водопостачання в своїх населених пунктах.

В селі Плесна Шепетівської територіальної громади розпочали роботу з прокладання водогону. Виконроб Василь Ротар говорить: труба з водою під землею повинна йти не менше, ніж за метр від газової труби. Загальна протяжність водогону за проєктом – три кілометри.

Проблеми з водою з'явилися кілька років тому, кажуть жителі. Фото: Суспільне Поділля.
Проблеми з водою з'явилися кілька років тому, кажуть жителі. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне

Наразі трубу прокладають по вулиці Валі Котика. Шепетівський міський голова Віталій Бузиль говорить: по селі Плесна є дві проєктно-кошторисні документації на прокладання водогону, оскільки географічне розташування села не дає змогу об’єднати все в одне будівництво.

Існуючий проєкт з п’ятьма вулицями коштує мільйон 200 тисяч гривень, з яких двісті тисяч – кошти бюджету громади. Проєкт другої черги коштуватиме півтора мільйони. Його подали на розгляд до облдержадміністрації.

Загальна протяжність водогону у Плесні - три кілометри. Фото: Суспільне Поділля.
Загальна протяжність водогону у Плесні - три кілометри. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне

Староста села Плесна Людмила Ємець говорить: проблема з водою в селі з’явилась кілька років тому. Проєкт на будівництво водогону виготовили у 2020 році, ще до входження в Шепетівську громаду. Додає: від центральної труби до подвір’я кожен житель села прокладатиме труби за власні кошти. Це може коштувати три тисячі гривень.

Жителька Плесни Лариса Савчук говорить: таку суму віддати готова, оскільки зараз на її господарстві води для потреб не вистачає.

«В нас дуже часто пропадає вода. Ми завжди просимо людей, в кого є конячка, щоб нам бочкою привозили», - каже жінка.

Часто воду доводиться привозити, оскільки в криницях вона зникає. Фото: Суспільне Поділля.
Часто воду доводиться привозити, оскільки в криницях вона зникає. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне

На обласний проєкт «Питна вода Хмельниччини», який затвердили на сесії обласної ради в квітні, подались 74 населені пункти із 34 громад області. З обласного бюджету на реалізацію проєкту на 2021 рік візьмуть 49 мільйонів гривень, розповідає заступник начальника управління Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства Хмельницької облдержадміністрації Юрій Нагорічний.

Додає, з цих грошей на будівництво – 36,1 мільйона, на реконструкцію – майже 13 мільйонів. В громади на реалізацію даних проєктів вже профінансовано 12,8 мільйонів гривень.

«На завершальному етапі: Ставниця Меджибізької територіальної громади, Сатанівка Сатанівської тергромади, Солобківці Солобковецької тергромади, Миньківці Улашанівської тергромади, Слобідка-Охрімовецька Віньковецької тер громади», - додає посадовець.

Що відомо

  • Урядом схвалена і подана на розгляд Верховної ради загальнодержавна програма «Питна вода України» на 2022-2026 роки. Загальна вартість коштів – 28,5 мільярдів гривень.
  • За реалізацією обласної програми співфінансування буде половина на половину обласного, місцевого та інших бюджетів. За державною програмою – 90 відсотків державного бюджету і 10 – обласного.
  • Громади області самі визначають першочерговість будівництва водогонів в населених пунктах, на які подають проєктно-кошторисні документації.

На початок