49 мільйонів гривень візьмуть з обласного бюджету на будівництво водогонів Хмельниччини

49 мільйонів гривень візьмуть з обласного бюджету на будівництво водогонів Хмельниччини

49 мільйонів гривень візьмуть з обласного бюджету на будівництво водогонів Хмельниччини
.

На реалізацію будівництва та реконструкції водогонів Хмельниччини з обласного бюджету в цьому році візьмуть 49 мільйонів гривень. Про це Суспільному розповів заступник начальника управління Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства Хмельницької облдержадміністрації Юрій Нагорічний.

За його словами, завершують будівництво водогонів за обласною програмою «Питна вода Хмельниччини» на 2021-2022 роки в п’ятьох селах області. З обласного бюджету на це вже взяли 12,8 мільйонів гривень.

Юрій Нагорічний додає: урядом схвалена і подана на розгляд Верховної ради загальнодержавна програма "Питна вода України" на 2022-2026 роки. Загальна вартість коштів – 28,5 мільярдів гривень. За реалізацією обласної програми співфінансування, каже чиновник, буде половина на половину обласного та місцевого бюджетів, за державною програмою – 90 відсотків державного бюджету і 10 – з обласного.

"Громади області самі визначають першочерговість будівництва водогонів в населених пунктах, на які подають проектно-кошторисні документації. Після виділення коштів з бюджету області вирішують з компанією-підрядником, скільки слід заплатити жителям за проведення води на власне подвір’я. Якщо ж населений пункт не був включений до програми «Питна вода» раніше чи навіть в цьому році, а проектно-кошторисна документація на нього затверджена, одним із методів вирішення питання є депутатські звернення на сесії обласної ради", - каже Юрій Нагорічний. Та додає: тоді громада може отримати субвенцію з обласного бюджету, яку зможе витратити на будівництво водогону.

Читайте також

На початок