На Хмельниччині частина селян просять закрити цвинтар, який межує з будинками

На Хмельниччині частина селян просять закрити цвинтар, який межує з будинками

На Хмельниччині частина селян просять закрити цвинтар, який межує з будинками
. Фото: Суспільне Поділля

Одне із трьох діючих кладовищ у селі Старий Кривин, що у Нетішинській територіальній громаді, частина селян просять закрити, щоб не допускати поховання. Про це Суспільному розповіла місцева жителька Олена.

За словами жінки, її будинок знаходиться у 50 метрах від цвинтаря, а за санітарними нормами це заборонено. Каже, за ці роки на цвинтарі провели десятки поховань. На її думку, цвинтар переповнений і ховати людей немає де.

"Ми турбуємось про своє здоров'я, здоров’я своїх дітей, які до нас приїжджають, чи живуть з нами. Ми хочемо, щоб влада заборонила поховання в цьому районі, тому що криниці знаходяться в межах 50-100 метрів від кладовища. Тіла розкладається і стікають у воду, яку ми п’ємо", - говорить жінка.

Житель села Олег Рощук живе у Старому Кривині 60 років, каже окрім цього кладовища в селі є ще два, де нині теж ховають людей.

Частина жителів села проти того, щоб цвинтар закривали

Жителька села Людмила проти того, щоб закривали кладовище, що на вулиці Богдана Хмельницького.

"Моя мати, хоче, щоб її похоронили біля її батьків на тому кладовищі. І це її останнє прохання — поховати її там. Місце на ньому є. Навіть, якщо кладовище закриють ми все одно будемо там хоронити", - говорить жінка.

Що каже староста села

Староста села Світлана Ясенчук розповідає, згідно з законом, якщо цвинтар не закритий офіційно, на ньому можна ховати.

"Орган самоврядування може прийняти рішення про часткове або повне поховання померлих в разі якщо на території кладовища немає вільних місць. А поховання померлих можливо лише на місцях родинного поховання за згодою користувачів родинного поховання", - каже староста Світлана Ясенчук.

Додає, жодного із трьох цвинтарів у селі Старий Кривин не було на балансі сільської ради, тому наразі питання про закриття кладовища немає.

"Якщо хтось помер в Кривині, то нас навіть не ставлять до відома, оскільки ми не відповідальні. Зараз балансоутримувача немає, в нас два роки, як село приєдналося до

Нетішинської тергромади, питання балансоутримувача до цього гостро не стояло, зараз це питання треба підіймати, і ми будемо цим займатися", - пояснює староста села.

Чи може розташовуватися цвинтар поблизу будинків

Начальник управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області Ігор Баланюк розповідає про норми розташування та утримання цвинтарів до житлових будинків.

"Санітарно захисна зона від території кладовищ до житлових громадських будівель або інших об’єктів, які прирівнюють до неї повинно бути не менше 300 метрів. Це стосується кладовищ, які дієві. Якщо у безпосередній близькості до кладовищ знаходяться джерела колодязі, то ті останки, ті трупні яди, які можуть з’являтися після розкладу людського тіла можуть негативно впливати на якість та безпечність самої води", - каже Ігор Баланюк.

Читайте також

На початок