Хмельницька міська рада орендуватиме частину залізничного вокзалу, решту віддадуть у концесію

Хмельницька міська рада орендуватиме частину залізничного вокзалу, решту віддадуть у концесію

Хмельницька міська рада орендуватиме частину залізничного вокзалу, решту віддадуть у концесію
. Фото: Суспільне Поділля

У квітні «Укрзалізниця» планує оголосити конкурс на передачу в концесію приміщення Хмельницького залізничного вокзалу. Про це Суспільному розповів голова правління «Укрзалізниці» Володимир Жмак. За його словами, однією з умов концесії є перетворення вокзалів на великі торговельні центри. Умови будуть відомі після оголошення конкурсу.

“Ми говоримо про те, що наші вокзали мають перетворитися на торговельні центри з тим, щоб до 60% відвідувачів приходили туди не тільки для того, щоб сісти в поїзд або вийти з потягу, а й для того, щоб провести там час. На сьогодні я не отримував листів з інтересом про взяття участі у такому конкурсі щодо вокзалу в Хмельницькому”, - каже Володимир Жмак.

За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, місто не готове взяти приміщення залізничного вокзалу в концесію.

“Місто не буде подаватися на конкурс однозначно, ми не бачимо в тому потреби, в нас є достатньо приміщень комунальної власності, яким треба давати раду. Якщо буде приватний концесіонер, який зможе вдихнути життя в цю будівлю, для нас це буде великий плюс, ми зможемо продовжити ті кроки, які ми почали, аби ту територію оживити максимально”, - говорить Олександр Симчишин.

Натомість «Укрзалізниця» пропонує взяти в оренду частину приміщення, де були каси приміського залізничного сполучення.

”Наразі воно пустує. Нам його запропонували під ЦНАП. У зв’язку з тим, що потреби у ЦНАПі в нас на тій території немає, ми розглядаємо можливість взяти його в довгострокову оренду для створення там центру надання соціальних послуг за принципом прозорого офісу. Наші умови – це як мінімум оренда 20-30 років, це стала фіксована орендна ставка без підвищення, бо це бюджетні кошти, і ще кілька, вимог, які ми прописали”, - додає міський голова.

Що відомо

  • В Україні готують до передачі в концесію шість залізничних вокзалів. Це вокзали в Києві, Вінниці, Миколаєві, Дніпрі, Харкові та Чопі. Перші конкурси планують провести вже в 2021 році.
На початок