Понад пів сотні старовинних видань шевченківських «Кобзарів» оздобив художньою емаллю хмельницький художник Іван Юрков. Каже, що Тараса Шевченка любить з юності, а з роками його вірші й малюнки стали ближчі і зрозуміліші, тому й відтворює їх в емалях.
Іван Юрков читає твори Шевченка та каже, що знаходить в них відповіді на свої запитання.
«Основне те, що ти хочеш знайти собі в житті, ти можеш прочитати Шевченка і найти в тих словах. Щоби кожен читав Шевченка, було б легше жити і правильно жити в Україні», - говорить художник.
Іван Юрков працює над оформленням чергового раритетного видання «Кобзаря». Загалом оздобив вже близько пів сотні.

Над кожною книжкою художник працює місяць, чи два. З монолітних шматків емалі натирає порошок, змішує з водою та малює нею поміж мідних перегородок. Кожну картинку запікає в печі за температури 900 градусів. «Кобзарі» оздоблені з трьох боків, емалі на кожному боці виконані в іншому стилі. Мікс живописної й графічної художніх емалей підсилюють сприйняття, каже розповідає подільський мистецтвознавець Микола Шафінський.
«Я вперше бачу таке оформлення книжки. Перша зроблена як живописна емаль, доволі реалістична. В кольоровому вирішенні дуже вдало. Остання — в графічному стилі, перегородчаста емаль. Надає свіжість, новизну-застосування різних технік», - каже мистецтвознавець.

Емальєр згадує, відколи почав оздоблювати шевченківські «Кобзарі». Каже, що коли пішов купляти книжки на хмельницький ринок, і був вражений ставленням продавця до творчості Шевченка.
«Усі книжки, які там продавалися, акуратно складені, а Шевченко — така «захалявна» книжка, валялася на землі. І мені дуже було неприємно, що так віднеслися до Шевченка. Я її купив, той каже: «Та бери, дай там якусь п’ятірку». Потом йому приношу і показую, кажу це та книжка, яку ти під ноги кинув. Він дуже зацікавився», - розповідає Іван Юрков.
Читайте також
- У Хмельницькому з’явився стаціонарний туристично-інформаційний центр. Коли відкриття