Перейти до основного змісту
У Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва відкрили виставку світлин з Майдану

У Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва відкрили виставку світлин з Майдану

У Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва відкрили виставку світлин з Майдану
. Фото: Суспільне.

Ретроспективну фотовиставку про події Революції Гідності із назвою «Пам’ятай Майдан» представили у Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва.

Про це Cуспільному розповів директор закладу Віталій Савін.

За його словами, це шоста фотовиставка, присвячена подіям, які відбулися у лютому 2014 року. Експозицію із дев’яноста світлин представив київський фотограф Олександр Сліпченко.

Відвідувач виставки Святослав Ратушняк за фахом вчитель історії та правознавства. Каже, кілька разів переглядав експозицію світлин Олександра Сліпченка.

«Я не можу виділити якусь світлину. Я пройшовся, біля кожної зупинився, дивився і десь повертався назад. Але сказати, що якась одна мене вразила найбільше… Кожна світлина тут важлива, тому, що кожна світлина – це епізод, що заслуговує на розгляд», - каже чоловік.

Кожна представлена на виставці світлина змушує повернутися в минуле і задуматися над тим, як змінювати майбутнє. Фото: Суспільне. Поділля.
Кожна представлена на виставці світлина змушує повернутися в минуле і задуматися над тим, як змінювати майбутнє. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Святослав Ратушняк розповідає, що на відкриття виставки прийшов як учасник Майдану у Хмельницькому. Додає, події Революції Гідності знакові для новітньої історії України.

«Те, що ми тут бачимо, спонукає багато про що думати і міркувати, як сьогодні жити, як не бути байдужим, як змінювати і чому потрібно змінювати нашу країну», - говорить пан Святослав.

Автор виставки, киянин Олександр Сліпченко каже - у його архіві багато світлин, зроблених під час Євромайдану. У Хмельницькому представив 90 фотографій.

«З першого і до останнього дня Революції Гідності я знімав на Майдані. Я не професійний фотограф, непрофесійний кореспондент, просто людина, котра приходила на Майдан щодня і знімала те, що її запало в око», - розповідає фотограф.

У архіві автора виставки, киянина Олександра Сліпченка, світлини з різних етапів революції Гідності. Фото: Суспільне. Поділля.
У архіві автора виставки, киянина Олександра Сліпченка, світлини з різних етапів революції Гідності. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Каже, у архіві має світлини різних подій Революції Гідності.

«Я переживав Майдан в різні етапи. У перші дні можна було по майдану ходити вільно. А потім, коли вже сформувалася «Самооборона Майдану», оті сотні, то, зазвичай, коли були гарячі дні, старалися сторонніх на майдан не пускати», згадує Олександр Сліпченко.

Серед представлених світлин є побут Майдану, плакати, листівки, панорами, виступи артистів і політиків.

«Олександр провів дуже багато часу на Майдані, і тому ми можемо побачити на цих світлинах дуже тривалий процес Революції Гідності: від першого дня і до тих подій, які відбувалися вже після тих розстрілів на Майдані», - каже директор Хмельницького музею-студії фотомистецтва Віталій Савін.

Експозиція світлин «Пам’ятай Майдан» у Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва діятиме до 1 березня.

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок