Четверта позачергова сесія, відповідно до розпорядження голови Хмельницької обласної ради Віолети Лабазюк, мала відбутися 18 лютого опівдні. Але заплановане пленарне засідання так і не відбулося.
На позачергову сесію облради виносилося лише два питання – звернення до президента і Кабміну та до голови Хмельницької ОДА щодо проведення вакцинації населення проти COVID-19 в області. З 10 години 18 лютого у хмельницькому Будинку рад засідали постійні депутатській комісії. Проте у запланований час пленарне засідання не відбулося - голова обласної ради Віолета Лабазюк видала розпорядження, яким скасувала попереднє про скликання позачергової сесії.
«Наразі підписано розпорядження голови обласної ради про скасування сесії на підставі звернення, яке надійшло від фракції партії «Європейська солідарність». Саме ця фракція і була ініціатором скликання позачергової сесії, а сьогодні попросила сесію не проводити. Два питання, які мали розглядатися на цій позачерговій сесії, вирішили перенести на розгляд чергової сесії. Вона має відбутися наприкінці березня цього року», - пояснила заступниця керівника виконавчого апарату Хмельницької облради, депутатка облради та голова постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, свободи слова та комунікацій Тетяна Зеленко.
За словами голови фракції «Європейська солідарність», депутатки облради Аліни Коваль, вона ще 4 лютого надіслала голові Хмельницької ОДА Сергію Гамалію запит щодо проведення вакцинації від COVID-19 в області, але досі не отримала відповіді на нього, тому й разом із колегами по фракції ініціювала проведення позачергової сесії облради. Їхню ініціативу підтримало 25 депутатів з чотирьох фракцій.
«На пленарному засіданні ми хотіли розглянути депутатські звернення до президента, Кабміну та голови Хмельницької ОДА Сергія Гамалія та, можливо, на самому засіданні отримати, нарешті, відповіді - яка кількість мобільних бригад має бути створена в області для проведення вакцинації, яка логістика транспортування вакцини, яка саме вакцина до нас приїде. Якщо б ми зараз засідали, ми б хотіли щось почути, але, як ми вже зрозуміли, обласний департамент охорони здоров’я не готовий надати відповіді на ці запитання», - каже Аліна Коваль.
Натомість заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Юр’єв каже - відміною пленарного засідання позачергової сесії незадоволений. Він заперечує, що департамент охорони здоров’я не готовий до проведення вакцинації населення.
«Наша область готова до проведення вакцинації. Визначені люди, які її проводитимуть, терміни, розроблена дорожня карта – ми працюємо над цим. Уже складений список жителів області, які потрапляють у першу та другу хвилю вакцинації. Це люди, які безпосередньо контактують з «ковідними» хворими та погоджуються на добровільне щеплення. У нас готові вакцинуватися наразі 16 тисяч 119 людей, з них у першій хвилі - 4 тисячі 926 людей», - каже посадовець.
Депутатка Аліна Коваль говорить: регіональний план вакцинації має бути конкретнішим, щоби на місцях знали, як діяти.
«Адже якщо відбувається якийсь «зрив», потім хтось завжди у цьому винний. І люди, в першу чергу, прийдуть до нас і будуть питати нас. Вони не поїдуть в Київ вимагати відповідей», - вважає Аліна Коваль.
Депутатка запевняє – у перенесенні розгляду питань немає жодного політичного підґрунтя.
«У розгляді цього питання вакцинації немає жодної політики. Ми готові почекати, але нам потрібно почути ці відповіді, які ми ставимо до Кабміну та виконавчої влади в області», - каже голова фракції «Європейська солідарність».
Депутат обласної ради та голова постійної комісії з гуманітарних питань та охорони здоров’я Віктор Бурлик каже, що депутатів, які підписали звернення про проведення позачергової сесії, цікавить питання вакцинації, оскільки воно цікавить їхніх виборців.
«Якби сьогодні пленарне засідання відбулося, можливо, були б якісь правки до цих рішень про звернення до президента, Кабміну, голови обласної адміністрації, якісь обговорення, запитання, ми б почули коментарі фахівців», - каже Віктор Бурлик.
Додає: фракція «Команда Симчишина» підтримала ініціативу фракції «Європейська солідарність» щодо скликання позачергової сесії, утім, вони не проти перенесення розгляду звернень до урядовців та голови ОДА на чергову сесію, що відбудеться у березні.
Згодом фракція «Європейська солідарність» заявила, що в обласній раді було зірвано позачергове засідання щодо ситуації з вакцинацією населення області проти коронавірусної хвороби COVID-19, яке скликала їхня фракція.
«Депутати вимагали відзвітувати про підготовку до вакцинації та про стан лікарень, але влада Хмельниччини не готова звітувати. Тож доклала максимум зусиль, аби зірвати позачергову сесію облради з цього питання. Сесія не відбулася через відсутність кворуму, бо засідання проігнорували кілька політичних сил, зокрема і провладна фракція «Слуги народу», - йдеться у заяві фракції.
Відреагував на скасовану сьогодні сесію обласної ради і голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій. Зокрема, він зазначив, що «проти будь-яких дій, що ставлять під сумнів професіоналізм та компетентність депутатів обласної ради, адже відповіді на питання, які виносилися на розгляд сесії, можна отримати в онлайн режимі з відкритих джерел, зокрема з дорожньої карти впровадження вакцини від COVID-19, окремого інформаційного порталу з питань вакцинації - covid19.gov.ua, регулярних брифінгів Хмельницької ОДА, інтернетресурсів обласної адміністрації».
«Вважаю, що набагато важливішими за нескінченні обговорення є питання ефективної роботи закладів охорони здоров’я. Пріоритетами в цій галузі ми бачимо модернізацію обласного онкодиспансера та завершення будівництва обласної дитячої лікарні, тому докладаємо зараз максимум зусиль для реалізації цих проєктів. Маючи питання, які вимагають негайного вирішення, нас раптово повідомляють про скликання позачергового пленарного засідання, де збираються обговорювати те, що вже й так давно було обговорено на комісіях та в прямих етерах у ЗМІ, а саме заходи щодо організації підготовки Хмельницької області до вакцинації населення від COVID-19. Так, вакцинація дуже важлива, і їй приділяється максимум уваги, і не в авральному порядку, а планово. Додам також, що факту невиконання доручень МОЗу медиками області не встановлено. Я за конструктивну і ефективну співпрацю з депутатським корпусом обласної ради. Я за ініціативи, які об’єднують, а не роз’єднують нашу громаду», - зазначив Сергій Гамалій на своїй FB-сторінці.
Що відомо
- Фракція "Слуга народу" у Хмельницькій обласній раді вранці 18 лютого оприлюднила офіційну позицію, в якій засудила будь-які спроби політичних маніпуляцій навколо боротьби з коронавірусною інфекцією.
- Напередодні заяву щодо скликання позачергової сесії обласної ради для розгляду звернень про вакцинацію від коронавірусної інфекції оприлюднила фракція «За конкретні справи». Депутати цієї політсили вважають, що пропоновані звернення грунтуються на популістських підходах, тому вони не будуть співучасниками брудних політичних ігор, які ініційовані окремими посадовими особами органів місцевої влади.
- Вважають скликання позачергової сесії нічим іншим, як елементами політичного піару та демонстрації подвійних стандартів і у фракції ВО «Батьківщина», заява якої також була оприлюднена 17 лютого.