Перейти до основного змісту
На Хмельниччині пенсіонерка замерзає у власній квартирі

На Хмельниччині пенсіонерка замерзає у власній квартирі

На Хмельниччині пенсіонерка замерзає у власній квартирі
. Фото: Суспільне.

У мороз понад 10 градусів нижче нуля пенсіонерка з Ізяслава Ганна Гуменна залишилася без централізованого теплопостачання після того, як увесь її багатоквартирний будинок перейшов на індивідуальне газове опалення.

71-річна пенсіонерка розповідає: у квартирі площею 73 квадратних метри вона обігріває електрокалорифером лише одну кімнату, в якій, каже, повітря нагріває до 8-11 градусів вище нуля.

«У цій квартирі я живу вже 45 років. Та ще ніколи так не мерзла, як цієї зими. Економлю всю зиму, хоч і опалюю електрообігрівачем лише одну кімнату. Калорифер працює постійно, купа ковдр. Телевізор не робить, бойлер не включаю, бо холодно митися. Але світла усе одно йде багато. А пенсія в мене маленька, усього лише 1780 гривень», - скаржиться жінка.

Вона показує термометр, на якому - плюс 8 градусів. Ганна Гуменна каже: її оселя - єдина в 12-квартирному будинку, яка не опалюється, бо в 2020-му році її відключили від централізованого опалення.

«До того будинку у нас пролягає аварійна траса, і підприємство несе величезні збитки за доставку тепла для тих кількох квартир», - пояснює директор комунального підприємства «Ізяславтепломережа» Богдан Коцюбинський.

У своїй оселі Ганна Гуменна з Ізяслава з жовтня минулого року обігрівається лише невеликим електрообігрівачем, який тягне чимало світла. Фото: Суспільне. Поділля.
У своїй оселі Ганна Гуменна з Ізяслава з жовтня минулого року обігрівається лише невеликим електрообігрівачем, який тягне чимало світла. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Усім мешканцям будинку ще торік запропонували перейти на індивідуальне опалення. Перейшли всі, крім Ганни Гуменної. Пенсіонерка пояснює: в неї не було грошей.

«Син отримав травму голови, і ми три місяці лежали в інституті нейрохірургії в Києві. Пішло тоді не лише моїх грошей, збирала по людях, монастирях, не один десяток тисяч гривень. А тоді ще я зламала ногу, остання операція, коли робили протезування в Хмельницькому, обійшлася мені в дві тисячі доларів», - розповідає мешканка Ізяслава Ганна Гуменна.

Вона додає: у місцевій тепломережі їй запропонували безкоштовно встановити газовий котел та промити систему, що й згодом зробили. Ганна Гуменна подала заявку на виготовлення проєкту, за що, каже, заплатила 4 тисячі гривень. Думала, що це – усе. Але виявилося, що за підключення газу, випробування системи та прийняття її в експлуатацію треба заплатити ще 7 тисяч гривень.

Менеджер зі збуту газорозподільної компанії Сніжана Голубова запевняє: пенсіонерка сама підписала відповідний договір.

«Пані Гуменна підписала з нами договори на виготовлення технічних умов, проекту. В цих договорах зазначено, яка буде процедура», - каже Світлана Голубова.

Ганна Гуменна заперечує – нічого вона не підписувала, лише замовила проєкт.

Газовий котел у квартирі Ганни Гуменної уже встановлений, але щоб підключити його до газопостачання, пенсіонерці потрібно заплатити ще 7 тисяч гривень. Фото: Суспільне. Поділля.
Газовий котел у квартирі Ганни Гуменної уже встановлений, але щоб підключити його до газопостачання, пенсіонерці потрібно заплатити ще 7 тисяч гривень. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

За словами прессекретарки АТ «Хмельницькгаз» Лесі Андрійко, споживач має право звернутися до іншої організації і розірвати договір, але для цього необхідні законодавчі підстави.

Зі слів Лесі Андрійко, усі розрахунки за адресою Ганни Гуменної – правильні. Такі ж суми сплатили й усі сусіди жінки.

«Згідно розрахунків державних будівельних норм, визначених стандартами України, вартість встановлення індивідуального газового опалення складає в межах 7 тисяч гривень. Ми підняли всю калькуляцію - вона відповідає всім розрахункам», - каже речниця Хмельницькгазу.

Де вона має знайти 7 тисяч гривень, Ганна Гуменна не знає.

«Я вже куди лише не зверталася – і на урядову «гарячу лінію», і до районної адміністрації, і до міської ради, до тепломережі. Скрізь, куди тільки можна, але моє питання так і не вирішилося», - каже жінка.

Прес секретарка «Хмельницькгазу» Леся Андрейко пояснює: у виняткових випадках правління розглядає звернення споживачів, котрі опинилися в скруті. Та радить пенсіонерці написати заяву в АТ «Хмельницькгаз».

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок