Мітинг працівників підприємства "Херсонелектротанс". Які їх вимоги

Мітинг працівників підприємства "Херсонелектротанс". Які їх вимоги

Мітинг працівників підприємства "Херсонелектротанс". Які їх вимоги
. Суспільне Херсон

26 січня під стінами Херсонської міської ради мітингували працівники "Херсонелектротрансу". З мітингарями поспілкувалось Суспільне.

Учасниця мітингу Лариса працює водійкою тролейбуса. Жінка говорить, що на підприємстві неприпустимі умови праці:

"Відбувається у нас на підприємстві таке – дуже низька заробітна плата. Створили просто жахливі умови для людей. Ми - водії і кондуктори. Через низьку зарплату ми вимушені, щоб більше отримувати, брати підробітки. Виходити у свої вихідні дні. Це – вічне недосипання. А по-друге – умови праці жахливі. Вони на підприємстві роблять ремонти, божевільні ремонти, а для простих людей умови праці і ставлення жахливі. І тролейбуси у поганому стані, ремонтувати їх майже перестали, а якщо ремонтують, то купують дуже неякісні запчастини, які одразу ж ламаються".

До керівництва підприємства у мітингувальників багато питань, - говорить водій тролейбуса Олег Мовенко, - немає навіть елементарних зручностей, - продовжує чоловік:

"На станції Гідропарк немає досі туалету. Вже 5 років минуло. Така несправедливість людей обурює. Самі виписують собі премії стовідсоткові, а люди 5-6 тисяч заробляють за місяць. А самі жирують. Скільки можна вже терпіти. Створили собі королівство таке, у яке неможливо достукатися".

На мітинг прийшли близько 35 працівників підприємства "Херсонелектротранс". Не всі колеги підтримали вимоги пікетувальників. Виникла суперечка.

На мітингу працювали співробітники поліції. Вони втрутилися у конфлікт працівників "Херсонелектротрасу". За словами начальника поліції діалогу Павла Кравця, перед міською радою було понад пів сотні пікетувальників:

"Поліція забезпечує публічну безпеку і порядок під час проведення ряду заходів. Як ви бачите".

Водійка тролейбуса Ольга Бойчук розказала нам, як вона бачить ситуацію. Жінка працює на підприємстві 15 років:

"У нас є група людей у Депо, яка перед кожною зміною керівництва влаштовує бунти. Цього разу вони склали листа, зібрали підписи з працівників підприємства, а потім підмінили аркуші – спочатку вимагали підвищення зарплати, говорили про не підйомний план для кондукторів. Ремонт тролейбусів, запчастини, а потім підклали аркуш – і там було зовсім інше – ініціювати перевірку стосовно мільйонних розкрадань, зняти директора та його заступника. Ці люди ставлять свої амбіції вище спокійної роботи підприємства. Зараз підвищується мінімальна зарплата, тому у будь-якому разі їм би підвищили зарплату".

Частина працівників не на камеру говорять, що через пікетувальників місто може не дати фінансування підприємству, саме через це і вийшов конфлікт. У сесійній залі кореспонденти Суспільного поспілкувалися з директором Херсонелектротрансу Ігорем Житченком.

"На жаль, є невелика кількість людей, яка має своє бачення і хоче, щоб це бачення почули. Була складена скарга на ім’я міського голови, на цю скаргу було накладено візи, призначена комісія, яка повинна перевірити факти, які викладені в цій скарзі. Це не дало відповіді тим 10-15 особам, які на ній наполягали, тому вони пішли до міськвиконкому. На міськвиконкомі я їх зустрів і провів їх на профільну депутатську комісію, дали можливість профільній депутатській комісії висловити всі свої претензії, комісія вислухала і дійшла висновку, що є призначена комісія, яка перевірить стан справ на підприємстві, за результатом цих справ. Депутатська комісія проведе виїзне засідання профільної депутатської комісії на підприємстві, побачить, поспілкується із людьми і прийме відповідне рішеннЯ", - сказав Ігор Житченко.

Кореспонденти Суспільного продовжать вивчати ситуацію на підприємстві Херсонелектротранс.

Олена Протопопова, Аліна Олефір, Ігор Педченко

На початок