Згідно з розпорядженням керівника МВА, з 12 березня у Херсоні завершився опалювальний сезон. Подачу теплоносія розпочали з 6 листопада 2024 року. Його отримали 969 багатоквартирних будинків міської територіальної громади.
Людмила Заворотня мешкає у багатоповерхівці у Центральному районі Херсона. Каже, цьогоріч опалення подавали майже без перебоїв, у квартирі було тепло.
"Ми, звісно, вдячні, що тепло, але ціна за квадратний метр була дуже високою як для нашого будинку, де живуть у 20-22 квартирах з 68-ми. За січень тариф був 56 грн, за лютий — 51 грн. Це дуже висока ціна в даній ситуації", — сказала жінка.

Херсонець Василь Зварич розповів, що зима була теплою, а батареї гарячими.
"Ми живемо в цьому будинку майже 30 років і у нас з теплом ніколи проблем не було. Цієї зими з'явився отвір у трубі з гарячою водою. Ми своїми силами хомути купили. Навіть сантехніка не викликали, зробили все самі, все закрасили, забілили. Підтримуємо, як можемо. Нас мало залишилось в цьому будинку", — сказав він.

За словами голови місцевого ОСББ Юрія Тригубка, його будинок обслуговує комунальне підприємство "Херсонтеплоенерго". Аварійні ситуації, які виникали під час опалювального сезону, вони ліквідовували протягом доби. Послугами теплопостачальника Юрій задоволений.
"Лютий був холодний, а у квартирах було тепло. У ці холодні дні вони подавали більшу температуру. Все за температурним графіком, все як треба робити. Тому за лютий у людей вийшли платіжки трохи вищі, ніж за січень та грудень. Але всі розуміють, що три тижні були морози. Багато людей виїхали й просто не платять, а квартири опалюються. Люди не розуміють, що будинок завжди має стояти теплий, інакше він просто розвалиться", — пояснив чоловік.

Юрій Морін очолює ОСББ в іншому районі міста. Теплопостачальник у його будинку — Херсонська ТЕЦ.
"До них питань ніяких. Усі пам'ятають, що були на ТЕЦ аварійні зупинки, але буквально за день-два все усунули. Температура 20 градусів у квартирі була стабільно. Вхідний теплоносій був 75, вихідний — 40. Це дуже гарні показники. Люди скаржилися, що багато платити. У грудні дійсно оплата була трохи вища. Потім ми почали закручувати, трохи прибирати теплоносій, бо його справді було багато, люди відкривали вікна, жалілися. По витратах можу сказати, що за власну двокімнатну квартиру площею 50 квадратних метрів я цьогоріч платив приблизно дві тисячі гривень — так само як і два роки тому", — сказав Юрій.

Олег Турчинський — голова ОСББ у Центральному районі міста. Багатоповерхівки тут обслуговує приватне підприємство "Херсонтеплогенерація".
"Дякуємо, що дають такий тиск величезний. Але є витрата зайвого теплоносія. Скільки б я не регулював, десь воно збирається і регулюванню не підлягає. Тому нічого не можемо зробити, щоб люди якось економили. Температура в нас була гарна, навіть більша, ніж потрібно, тому що в деяких квартирах люди відчиняли вікна. У Теплогенерації найдорожчий тариф. І у цей важкий час люди це тягнуть. І дуже багато боргів. Не того, що люди не хочуть платити, їм зараз треба виживати. Борги у людей величезні", — каже чоловік.

На території Херсонської міської територіальної громади опалювальний сезон стартував 6 листопада 2024 року. Більшість аварійних ситуацій на об’єктах теплопостачання була пов’язана з російськими обстрілами та атаками дронів, розказав директор департаменту зовнішньої комунікації та взаємодії з медіа Херсонської міськради Денис Путінцев.
"З 36 котелень Херсонтеплоенерго включено в роботу 29. У зв'язку із пошкодженням через ворожі обстріли котелень та теплових мереж з початку опалювального періоду не включено в роботу сім котелень. Станцію "Херсонська ТЕЦ" та котельні "Херсонтеплогенерації" включено в роботу у другій декаді листопада минулого року. Загальна кількість багатоквартирних житлових будинків із централізованим опаленням — 1153. Кількість будинків, які були готові прийняти теплоносії — 969, у тому числі 31 багатоквартирний будинок мікрорайону Корабел. 184 багатоквартирних житлових будинки були не в змозі прийняти носії через пошкодження їх конструктивних елементів: зовнішніх і внутрішньобудинкових теплових мереж та об'єктів генерації теплової енергії", — повідомив посадовець.

Він додав, що з першої декади лютого 2025 року через атаку російського дрона та зруйнування трансформаторної підстанції товариства Smart Maritime Group роботу котельні по Острівському шосе, 1 у мікрорайоні Корабел забезпечували від альтернативного джерела енергоживлення.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у WhatsApp, Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.